PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nová ochotnická hra Mužkaření měla úspěch. Premiéry navštívily stovky diváků

Nová ochotnická hra Mužkaření měla úspěch. Premiéry navštívily stovky diváků

Pátek, 05.05.2023 / fotoreport + článek

 

Premiéru nové komedie z divadelního prostředí přichystali režiséři Naďa Míková a Vlastmil Slabý na polovinu dubna. Hru Mužkaření o čtyřech kamarádkách, kterým se bortí divadelní soubor a chtějí v soutěži ochotníků bojovat o Vlašimský pohárek, ale přitom boje svádí i se svými soukromými životy i samy sebou, uvedl Divadelní soubor Chvalovský Soběslav ve dvou premiérách - v soběslavském KD Národ a táborském Divadle Oskara Nedbala. Představení navštívilo přes 500 lidí.  

Herecky se ve hře blýskli Erika Přibylová, Eva Králová, Jana Musilová, Tereza Kalinová, Dušan Běhounek, Martin Novák, Míla Řezníček, Stanislav Tomša a Tomáš Šíp. O hudbu, mimochodem velice chytlavou, se postarali rovněž "domácí" - skupina Cihelna & spol. Choreografii se pověnovala tanečnice a lektorka Monika Průšová, která si v závěru premiéry se souborem rovněž zatančila. 

Představení diváky dobře pobavilo. Nechybí mu humor, ani dramatická linka a napětí. Jde prakticky o takový mišmaš žánrů, v němž si každý divák najde svoje. Jedinou, prozatimní kaňkou je zdlouhavost. Představení má délku 130 minut s pauzou a scénáři by slušelo sestříhání - zúžení a zhutnění. Pak to bude skvělý kus, který bude mít třeba i na víc než Vlašimský pohárek.   


Fotografie


Autor: David Peltán