PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Žáci ZUŠ Sezimovo Ústí mají nové piano ze sbírky. Škola takovou podporu nečekala

Žáci ZUŠ Sezimovo Ústí mají nové piano ze sbírky. Škola takovou podporu nečekala

Čtvrtek, 16.03.2023 / fotoreport + článek

 

 Jarmil Hynek a Jiří Dunda přivezli do Základní umělecké školy v Sezimově Ústí nové pianino Petrof, o něj škola usilovala v rámci projektu Piana do škol Nadace rodiny Karla Komárka.

"Škola už nové piano potřebovala, ale při jeho ceně si ho základní škola nemohla jen tak dovolit, proto jsme využili této příležitosti. Nečekali jsme, že na piano vybereme tak rychle, podpora byla neuvěřitelná a moc za ni všem děkujeme. Je nádherné, tak snad bude dobře sloužit. Teď už jen hrát," usmívá se ředitel školy Richard Mlázovský. Dodal, že vybrat potřebných 300 tisíc korun pomohl i příběh třináctileté talentované ukrajinské pianistky Valerie Denysiukové, která utekla s maminkou před válkou na Ukrajině do Tábora a dochází hrát právě do sezimoústecké školy.

Ta je jedinou čtyřoborovou školou na Táborsku a navštěvuje ji 540 žáků, kteří pravidelně koncertují na veřejnosti. Škola každoročně pořádá například dobročinný Koncert pro Světlušku ve prospěch nevidomých a slabozrakých a letos k 75. výročí školy připravuje představení slavné dětské opery Brundibár.

Projekt pokračuje

Projekt Piana do škol začala Rodinná nadace Karla Komárka v září 2020, kdy zakoupila osm pianin a tři klavíry odmítnuté čínským klientem po návštěvě předsedy českého senátu na Taiwanu a nástroje se rozhodla věnovat českým školám. V říjnu 2022 nadace vypsala grantovou výzvu Piana do škol 2022, do které se přihlásilo celkem 44 základních uměleckých škol z celé České republiky. Vybráno bylo odbornou komisí 21 z nich. Pět usiluje o křídlo a 16 o pianino značky Petrof. 

Na podporu projektu Piana do škol se uskuteční také série speciálních benefičních koncertů tuzemských hvězd na pražské Bořislavce. Interpreti budou každé poslední úterý v měsíci až do června vystupovat ve foyer sídla KKCG. Jednotícím motivem všech akcí je piano, které se představí v netradičních polohách. 

Přehled koncertů:

28. 3. Emil Viklický Trio
25. 4. Meme a Marcell
30. 5. Beata Hlavenková & HRTL a Karel Havlíček
27. 6. Jaroslav Uhlíř s kapelou

Více o koncertech a vstupenkách na www.pianadoskol.cz.


Fotografie


Autor: David Peltán