PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Metronome Prague láká na osmdesát zážitků včetně Vetřelce

Festival Metronome Prague láká na osmdesát zážitků včetně Vetřelce

Čtvrtek, 09.03.2023 / článek

 

Útok na vjemy přichystala na Výstavišti Praha hudební a umělecká akce Metronome Prague na poslední červnový víkend. Během čtyř dní na čtyřech venkovních a třech vnitřních scénách nabídne oproti loňský čtyřiceti osmdesát hudebních zážitků. V programu přibyla nová jména jako Riff Cohen, Holly Humberstone, Biig Piig, David Penn nebo Sir Chloe. Doplní tak již avizované hvězdy - kultovní Jamiroquai, zpěvačky Zaz a Aurora, Moderat, M83, Tove Lo, Editors či White Lies. Chybět nebude ani československá hudební scéna zastoupená například Janou Kirschner, P.S.H. live bandem, Lazer Vikingem, Midi lidi & Laco Lučeničem, Zrním, Annet X, MYDY, Saténovýma rukama nebo Monkey Business se speciálním jam sessionem s členy J.A.R. Ještě větší pohodlí na Metronome zajistí nové výhodné balíčky vstupenek s ubytováním, síly nově spojil Metronome s akcí Beats for Love a doprovodný program Metronome Fair bude podle pořadatelů velmi odvážný.

Festival Metronome rozehřeje warm-upový večer ve středu 21. června, program však zatím zůstává utajen. Ve čtvrtek 22. června se holešovické Výstaviště otevře v 16 hodin. Návštěvníci se před hlavní hvězdou dne, funkovými Jamiroquai, mohou těšit na unikátní set PSH live band. Rytmický večer uzavře projekt Monkey Business Spexial s hosty Danem Bártou, Otou Klempířem a Michaelem Viktoříkem z J.A.R. a pak elektronické duo Bratři. Vrcholy programu budou populární norská zpěvačka Aurora, vycházející neo-soulová a rapová hvězda Biig Piig, písničkářka Aiko i koncert Midi lidi & Laco Lučenič se speciálním programem věnovaným "elektronickému období" Mekyho Žbirky.

"Budeme hrát po Jamiroquai, před nimiž už jsme jednou hráli. Doplní nás naši bratři z J.A.R. a bude to bengálsky veliký, moc se těšíme," zve do Prahy frontman a zpěvák Matěj Ruppert z Monkey Business.

Víkend bude tepat v načatém tempu. V pátek 23. června hlavní scény patří francouzské novodobé šansoniérce ZAZ, berlínským elektromágům Moderat, britským rockerům Editors a izraelské zpěvačce Riff Cohen, která nabídne mix rocku a hudby blízkého východu. Koncertní speciály si nachystali slovenská zpěvačka Jana Kirschner, rocková kapela Para nebo domácí Zrní, jejichž koncert zaznamená Česká televize. Hudebník a producent Lazer Viking se podělí o scénu s kultovními Moderat.

"Děkujeme všem zapojeným do loňského restartu i těm, kteří jsou letos s námi opět na společné trase. Věříme, že se Metronome Prague postupně zařazuje mezi nejlepší hudební akce ve střední Evropě. Letos z loňských 40 rozšiřujeme program na 80 vystoupení. Vedle těch kultovních přidáváme i velký počet aktuálních jmen na mezinárodní hudební scéně. Nabídneme opět různé originální koncertní speciály. Vloni jsme otevřeli program rapu, letos mu věnujeme komplet samostatnou scénu. Posilujeme dál noční program v Křižíkových pavilonech. Festival zahájíme ve středu 21. června. Hlavní koncerty pak poběží od čtvrtečního odpoledne do nedělního rána," shrnuje plán letošního ročníku jeden z organizátorů David Gaydečka a doplňuje: "Zveme celou republiku i zahraniční příznivce skvělé muziky na čtyři dny do Prahy."

V sobotu 24. června z tempa Metronome návštěvníci nevypadnou. Už po poledni publiku udělají radost Annet X, britsko-český projekt Emily Burns s Janem Ponocným, James Harries či rockeři The Silver Spoons nebo americká rocková písničkářka Sir Chloe.

Hlavním očekáváním na programu budou francouzští M83 s novým albem, post punkoví White Lies a švédská zpěvačka Tove Lo, jejíž hit Habits – Stay High zní v éteru již od roku 2013. Do Prahy míří čerstvá držitelka prestižní ceny Brit Awards v kategorii „vycházející hvězdy“ Holly Humberstone. Další speciál si připravili domácí MYDY, a to i s novým albem nebo slovenští rockeři Saténové ruky.

Na rap scéně, jejíž dramaturgii zastřešuje producent a rapper Risto Sokolovski, přidají kmitočty domácí rappeři Pio Squad či Supercrooo.

“Už jste viděli program tohoto velkolepého festivalu v centru Prahy? Je naprosto fantastický! Osobně se těším na izraelskou hvězdu Riff Cohen,
” míní jeden z dramaturgů Carmen Rizzo, producent a DJ, který byl dvakrát nominovaný na cenu Grammy, který spolupracuje se světovými hvězdami jako Seal, Coldplay, Alanis Morissette či DJ Tiësto.

“Metronome Prague je festival se jménem a už i tradicí. A doufám, že se mi ho letos podaří navštívit a některé koncerty si poslechnout. Ministerstvo kultury podpořilo festival v rámci svého dotačního titulu, protože svým charakterem i významem propojuje dění na kulturní scéně u nás i v zahraničí,” doplnil ministr kultury Martin Baxa.

Novinkou v programu bude taneční scéna Beats for Metronome, jejíž dramaturgii má pod palcem tým z proslulého festivalu Beats for Love a na níž vystoupí například David Penn, Simon Doty, Mike Väth a další.

"Velmi se těšíme, jsme rádi za tuto spolupráci a určitě přijďte na Metronome si to s námi užít. Bude to skvělý warm-up před tím největším tanečním festivalem ve střední Evropě," zve ředitel festival Beats for Love Kamil Rudolf.

"S radostí vyjadřuji osobní podporu Metronome Prague. Město akci dlouhodobě podporuje a těší se z návštěvy diváků z celé republiky. V tomto směru se budu coby nový náměstek odpovědný za oblast kultury a cestovního ruchu snažit o kontinuitu a navázání na práci mých předchůdců. Proto jsem moc rád, že Praha je i letos partnerem festivalu. Budeme usilovat o synergii s dalšími institucemi včetně těch státních, se kterými budeme hledat prostor a možnost posilovat důležité kulturní události, které přispívají k rozvoji Prahy i České republiky,“ říká Jiří Pospíšil, náměstek pražského primátora pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči, který akci podpořil.

Celý program akce sledujte na oficiálním webu www.metronome.cz

Odvážný doprovodný program s Vetřelcem

Pořadatelé Metronome Prague sází na komfort, kvalitu a servis pro své návštěvníky. "Do areálu bude široký vstup z Bruselské cesty, zajistili jsme více než 26 bran pro vstup veřejnosti a separátní vstupy budou pro zdravotně hendikepované. Nová je VIP zóna zbudovaná podél stávajících pavilónů a bude tak propojenější s areálem. Sezení VIP na tribunách je vyprodané, ale zbývá menší množství na stání do VIP," upozorňuje za pořadatele Martin Voňka.

Nedílnou součástí Metronome Prague je pestrý doprovodný program pod názvem Metronome Fair. Ten letos nese téma ODVAHA a čítá mnoho položek. Ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií Metronome představí unikátní realizaci ikonického Vetřelce umělce H.R.Gigera, tedy toho, za kterého byl Giger oceněn Oscarem. Spolu s dalšími českými uměleckými institucemi pořadatelé přichystali mimořádné venkovní instalace, živě a s publikem se tu budou natáčet podcasty, nebudou chybět zajímavé filmové produkce a neziskové organizace představí své aktivity. Je přichystaný program pro děti, divadla, workshopy a nejrůznější hry.

"Nabídneme všem návštěvníkům - velkým i malým, těm co přijdou s partnerem či partnerkou, ale také skupinám přátel nebo rodinám s dětmi - program, který jim skvěle doplní hudební zážitky. Chceme návštěvníky nejen pobavit, ale také inspirovat. Pro letošní rok jsme vybrali spojující linku - odvaha. Té není nikdo dost a my chceme také posouvat věci správným směrem. Představíme odvážné lidi i projekty a nabídneme možnost si leccos prohlédnout i vyzkoušet. Celý program připravujeme jako zážitkový a odvážný! Bude se i na co dívat a kde si sednout a odpočinout,"
prozradila dramaturgyně doprovodného programu Alena Švejnohová.

Metronome Prague doprovodí i bohatá gastro nabídka, food tracky, bary s pestrou nabídkou nealko i alko nápojů. "Občerstvení bude nově ve dvou zónách, aby bylo kapacitně výkonnější. Posílíme místa k sezení. Na vybraných místech bude možné si dát i pivo do skla! Na řešení občerstvení jsme se spojili s pořadateli Harley days, takže propojíme to nejlepší z obou akcí. Myslíme samozřejmě i na ekologii, máme proto vratné kelímky a platit bude možné v celém areálu kartami, skrz mobily i hodinky,” doplňuje Martin Voňka.

Jednou z hlavních hvězd hudební akce Metronome je samotná metropole - Praha. Výstaviště Praha, kde se tato kulturní událost koná, poskytne letos návštěvníkům nově zrekonstruované historické pavilony, revitalizované parkové plochy i Křižíkovu fontánu, kterou rekonstrukce teprve čeká. Výhodou místa konání je také dostupnost různých památek, muzeí, galerií, parků. Díky umístění v centru mají diváci mnoho dalších možností, co během akce stihnout navštívit.

„Hudební festival Metronome Prague je nejen zajímavou kulturní akcí, ale i ideální výletní příležitostí. V době konání festivalu navštíví naši metropoli tisíce diváků nejen z Prahy, ale i z dalších částí České republiky a ze zahraničí. Praha má co nabídnout, a tak v čase, kdy se zrovna nekonají na festivalu koncerty, mohou si zde všichni dopřát i jiné kulturní vyžití. Ať už jde o památky, galerie, muzea či gastronomii. Jako primátor jsem rád, že Metronome Prague přispívá k šíření dobrého jména města,“ uvedl k akci primátor hl.m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Výhodné vstupenky s ubytováním

"Nabídka možností ubytování v různých cenových kategoriích – hotely, hostely, či různé formy sdíleného bydlení – je pestrá. Sami jsme připravili také mimopražským a zahraničním návštěvníkům nabídku ve spolupráci s agenturou Weco-Travel. Tyto vstupenky zahrnují ubytování v kvalitních hotelích v centru Prahy. Vše je dostupné skrz náš web," říká pořadatel David Gaydečka.

Vstupenky
na Metronome Prague jsou nyní k dostání od 3 190 korun za tři dny pro dospělého. Jednodenní vstupenka pak vyjde na 2 290 korun. Vstupné pro děti do 12 let je 190 korun za tři dny, mládež 12 až 21 let zaplatí za tři dny 1 890 Kč. Zvýhodněné vstupné pak mají také zdravotně hendikepovaní. „Počítáme ještě se dvěma cenovými skoky. V druhé polovině března a pak v květnu. Náklady vyrostly až o třicet procent, tak ani nemáme jinou možnost,“ vysvětluje Gaydečka.

Více o vstupném a kompletní znění programu najdete na webu www.metronome.cz, kde jsou postupně zveřejňované také aktuality. Ty se dozvíte rovněž ze sociálních sítí Instagram, Twitter a Facebook.

O Metronome Prague:

Metronome Prague – Music and Arts Fair“ je čtyřdenní hudební a umělecká událost, která poskytuje návštěvníkům unikátní zážitky přímo v centru Prahy. Vystoupila zde řada světových hvězd: Nick Cave, Tom Odell, Chemical Brothers, Sting, Iggy Pop, Underworld, Foals, Kasabian, Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Ella Eyre, David Byrne, John Cale, Massive Attack a mnoho dalších. Z tuzemské scény se zde představili mimo jiné Alice s Danem Bártou, Lenny, Prago Union nebo Redzed, Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs, David Koller s Katarzií či skupina Mig 21 s Orchestrem a Sborem Národního divadla v Praze. Na minulý ročník zavítalo rekordních 22 000 návštěvníků.


Autor: David Peltán