PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Steve Clarke naservíroval ve Volyni skvělou muziku i nabídl značkové prezervativy

Steve Clarke naservíroval ve Volyni skvělou muziku i nabídl značkové prezervativy

Úterý, 21.02.2023 / fotoreport + článek

 

Amerického baskytaristu Steve Clarka není nutno nejen volyňskému publiku, které zaplnilo koncertní sál místní tvrze, dvakrát představovat. Loni zde, na pozvání Městského muzea ve Volyni v dramaturgii Karla Skalického, vystoupil v triu. Na koncertě v pátek 17. února zahrál v kvartetu.

Letošní Elisabeth Lohninger & Steve Clarke Quartet tvořili ještě spoluhráči Walter Fischbacher na klávesy a bubeník Alex Bernath. Elisabeth Lohninger je zpěvačka, původem ze zapadlé rakouské horské vísky, čítající nějakých 25 kusů domorodého alpského obyvatelstva. Jako šestiletá spolu se svými dvěma sestrami vytvořily vokální skupinu, specializující se na písně jejich domoviny. Později začala studovat klasickou hudbu a jazz, studium zakončila magisterským titulem v oboru hudba a anglický jazyk a literatura. Od zpěvu lidových písní horalů a zpěvů kostelních zběhla stylově k jazzu a od alpských vrcholů do New Yorku, kam se přestěhovala v roce 1994. Tam se naplno rozjela její hudební kariéra jak koncertní, tak studiová. Na svém kontě má dvě desítky alb, právě s Fischbacherem natočili album LieGood, fúzi jazzu a rakouského folkloru, tatáž dvojice natočila chilloutovou nahrávku One Life to Live, vydala alba s vlastními kompozicemi, a od roku 2002 začala vyučovat na New School for Jazz and Contemporary Music.

Koncert ve Volyni nabídl jak skvělé instrumentální kreace uvedených hudebníků, tak seznámení s altem Elisabeth. Za zmínku stojí veselá propagace nahrávek a propagačních předmětů před přestávkou, kdy při představování jednotlivých nahrávek dané album doprovodila Elisabeth spolu s kapelou živou ukázkou, aby pak CD ležérně odhodila na zem, Steve krom alb - na jednom se podílí i Mike Stern, na jiném Vajco Déczi, nabízel i prezervativy s logem svého klávesisty. Zda se jako propagátor chráněného sexu a obchodní zástupce dámského spodního prádla a prezervativů firmy Phisbacher (nenechte se zmást, je to Fischbacher poamericku) osvědčil, není až tak zásadní, důležitá je ta pohoda, dravost a celková vyzrálost této mezinárodní hudební party, kterou bylo radost poslouchat a nezbývá než se těšit, že zase za rok dorazí.

Krátký sestřih - cca 20 minut, z večera ZDE.


Fotografie


Autor: Petr Hejna

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023