PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Z návštěvníků písecké Sladovny se doma sypalo zrní. Kam míří 16 tun obilí nyní?

Z návštěvníků písecké Sladovny se doma sypalo zrní. Kam míří 16 tun obilí nyní?

Čtvrtek, 19.01.2023 / článek

 

Na začátku ledna proběhly na pár týdnů poslední programy konané v prostoru Vysokých trámů písecké galerieSladovna. Od května 2022 byl sál o rozloze 560 metrů čtverečných součástí výstavy Jan A jaK dál a zaplnilo jej bezmála šestnáct tun pšeničného zrna. Kam nyní zrní míří po skončení výstavy?

Instalace evokovala začátky života Jana Amose Komenského, které strávil ve mlýně, sloužila ke zklidnění a reflexi zážitku z výstavy. Prostor se následně stal inspirací pro vznik série pohybových workshopů pro taneční profesionály a jejich dětské skupiny, kteří v rámci třídenních uměleckých rezidencí pracovali společně s filmaři na projektu Tanec v zrní. Premiéry krátkých filmů se uskuteční v březnu.

Ve Vysokých trámech vzniklo také představení Zrnění. Ústředním motivem interaktivního projektu, na jehož tvorbě se podíleli choreograf Matěj Matějka, ředitel Sladovny Adam Langer, tanečnice z T-dance a další, tvořily otázky “co ze mne vyroste/kudy vede moje cesta?” Odehrálo se celkem devět repríz, dvě z toho výhradně pro školní skupiny. Cesta zrní však derniérou představení a výstavy nekončí – tento týden putuje ze Sladovny k zemědělcům, poslouží jako krmivo pro hospodářská zvířata.

„Od začátku jsme chtěli, aby bylo zrno, kterým v uplynulých měsících prošlo přes 4100 dětí i jejich dospělých, po opuštění výstavy smysluplně využito,” říká Adam Langer. „Domnívám se, že na konci nám jedna tuna ubyla. Pšeničné zrno fungovalo i jako marketingový nástroj, každý, kdo sálem prošel, zaséval pšenici v širokém okolí. Doufáme, že každý návštěvník, ze kterého se doma vysypalo zrní, vzpomínal na Sladovnu v dobrém,” dodává.

Ve Vysokých trámech vznikne v únoru další z projektů Laboratoře, tentokrát s tématem města, na jeho konci bude i díky inspiraci a kreativnímu procesu návštěvníků otevřena v rámci festivalu Pískoviště plnohodnotná výstava.


Fotografie


Autor: -i-

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Gangnails + Garage Rattlesnakes

Hudba / koncert / punk - rock - rock´n´roll
MC Orion Tábor
04.02.2023 od 19:30 hod.

 

Fousatej Hat

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.02.2023 od 20:00 hod.

 

Kurz - Kabelka bez jehlic a nití

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
04.02.2023 od 16:00 hod.

 

Pink floyd Tribute

Hudba / koncert / rock
Univerzita
04.02.2023 od 20:00 hod.