PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Otužilci o Silvestru pomáhali jedenáctileté Tee

Otužilci o Silvestru pomáhali jedenáctileté Tee

Pátek, 06.01.2023 / fotoreport + článek

 

Sedmý ročník Silvestrovského křtu v Jordánu pomáhal jedenáctileté Tee Kučerové, která bojuje s následky onkologické léčby. Prodělala těžký zánět mozkových blan, trpí neuropatií a žije s jednou ledvinou. Desítky otužilců se o posledním dni roku sešli na Sokolské plovárně v Táboře a v jarním počasí, kdy teplota vzduchu byla kolem 14 stupňů a teplota vody kolem tří, se ponořili do Jordánu.

"I když má Tea nemocné srdce, je to velká bojovnice. Přála by si ReBorn panenku a navštěvovat častěji a starat se o svého oblíbeného koně Ebra ve stáji Štětice u Písku, což neumožňuje finanční situace její rodiny," vysvětloval pořadatel Jiří Těhník. Bylo to poprvé, kdy byl silvestrovský ponor charitativní. 

Lidé mohli pomoci různě. Ponořit se do Jordána, kde za každého smočeného otužilce zaslal  sponzor částku na transparentní účet pro Teu, stát se sponzorem (pro firmy) a podílet se na realizaci, vhodit libovolnou částku v hotovosti do certifikované pokladničky Nadačního fondu P3tule, která byla na místě, zakoupit si na místě nápoj, kde vybraná částka bude následně vložena do pokladny nadačního fondu, zaslat prostředky přímo na účet uvedený na webu p3tule.cz s poznámkou "pro Teu". 

Na akci se nakonec vybralo 19 000 korun do sbírkové pokladničky od lidí a 11 000 korun dostali pořadatelé od sponzora.Fotografie


Autor: David Peltán

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Fousatej Hat

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.02.2023 od 20:00 hod.

 

Kurz - Kabelka bez jehlic a nití

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
04.02.2023 od 16:00 hod.

 

The Gangnails + Garage Rattlesnakes

Hudba / koncert / punk - rock - rock´n´roll
MC Orion Tábor
04.02.2023 od 19:30 hod.

 

Pink floyd Tribute

Hudba / koncert / rock
Univerzita
04.02.2023 od 20:00 hod.