PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Otužilci o Silvestru pomáhali jedenáctileté Tee

Otužilci o Silvestru pomáhali jedenáctileté Tee

Pátek, 06.01.2023 / fotoreport + článek

 

Sedmý ročník Silvestrovského křtu v Jordánu pomáhal jedenáctileté Tee Kučerové, která bojuje s následky onkologické léčby. Prodělala těžký zánět mozkových blan, trpí neuropatií a žije s jednou ledvinou. Desítky otužilců se o posledním dni roku sešli na Sokolské plovárně v Táboře a v jarním počasí, kdy teplota vzduchu byla kolem 14 stupňů a teplota vody kolem tří, se ponořili do Jordánu.

"I když má Tea nemocné srdce, je to velká bojovnice. Přála by si ReBorn panenku a navštěvovat častěji a starat se o svého oblíbeného koně Ebra ve stáji Štětice u Písku, což neumožňuje finanční situace její rodiny," vysvětloval pořadatel Jiří Těhník. Bylo to poprvé, kdy byl silvestrovský ponor charitativní. 

Lidé mohli pomoci různě. Ponořit se do Jordána, kde za každého smočeného otužilce zaslal  sponzor částku na transparentní účet pro Teu, stát se sponzorem (pro firmy) a podílet se na realizaci, vhodit libovolnou částku v hotovosti do certifikované pokladničky Nadačního fondu P3tule, která byla na místě, zakoupit si na místě nápoj, kde vybraná částka bude následně vložena do pokladny nadačního fondu, zaslat prostředky přímo na účet uvedený na webu p3tule.cz s poznámkou "pro Teu". 

Na akci se nakonec vybralo 19 000 korun do sbírkové pokladničky od lidí a 11 000 korun dostali pořadatelé od sponzora.Fotografie


Autor: David Peltán