PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala zahájilo podzimní sezonu velkolepě. Novinkou je výtah i tým

Divadlo Oskara Nedbala zahájilo podzimní sezonu velkolepě. Novinkou je výtah i tým

Úterý, 20.09.2022 / fotoreport + článek

 

Ve čtvrtek 8. září slavnostně zahájilo Divadlo Oskara Nedbala Tábor další,
již 111. sezónu Podzim 2022. Akce měla bohatý kulturní program, který před budovou divadla zahájili novocirkusoví akrobaté z Losers Cirque Company. Následovaly pak tři vernisáže, dvě hudební vystoupení a představení novinek. 


Po show, kdy akrobaté vylezli na balkon divadla, aby vztyčili divadelní prapory, následovalo slavnostní představení instalace Holky v kruhu. Tou sochařka a výtvarnice Veronika Psotková ozdobila prostor divadelního foyer. Dílo návazuje na její dřívější práce, které reflektují úděl ženy.

Jihokorejská multimediální umělkyně Jena Jang se letos stala vítězkou divadlem vypsané otevřené výzvy na videoart. Její pocta Oskaru Nedbalovi je vizuální kompozicí tvarů, textur, čar, bodů a barev. Ožívají v pohyblivou grafickou notaci, která rozpohybovává skladatelovu tvář na přilehlé bustě tak, jako by jeho duch dirigoval hudebníky hrající jeho skladbu. Vizualizace však v mnohých přítomných vzbudovala rozpaky, ale také o tom umění je. 

Kulturní program poté pokračoval hudebním číslem Ozvěny barového divadla Diany Šoltýsové a Davida Hlaváče. Scénický koncert lidových písní v dynamické moderní vícehlasé úpravě vyprávějící o osudech žen ze srdce Evropy během dějinných zvratů minulého století byl pro mnohé zlatým hřebem večera.  

V DON galerii také zahájila svou výstavu Vadnoucí objetí jedna z nejoriginálnějších současných českých umělkyň Anežka Hošková. Její práce byly hojně diskutuované a obdivované.  

Tečkou za slavnostním programem pak byla seance amerického hudebníka, performera a výtvarníka Andyho the Doorbuma v prostorách DON klubu. Silný emotivní zážitek si mnozí odnesli ve své hlavě domů. 

Divadlo bez bariér

Mezi novinky, které divadlo na podzimní sezónu připravilo, patřilo slavnostní otevření výtahu z foyeru do DON galerie v prvním patře, kde se také nachází divadelní kavárna. Ta s názvem Café Oskar zahajuje denní provoz. Otevření a ozkoušení nového výtahu se s chutí a úsměvem chopily klientky Diakonie Rolnička. Divadlo tak udělalo další krůček k bezbarierovosti. 

Podobně pestrý, jako bylo slavnostní zahájení, bude celý program podzimu. Návštěvníci se mohou těšit na všechny předplatitelské skupiny, tedy na klasické činohry, koncerty, výstavy i moderní, alternativní záležitosti. 

"Dovážíme aktuální programy z celé republiky. Přijede tak Tereza Kostková, Miroslav Donutil, Martin Hofmann, Michal Dlouhý, Divadlo v Dlouhé, Marie Rottrová, Rudy Linka Trio, Dasha a Epoque Quartet, Katarzia i Khoiba," prozradila ředitelka divadla Linda Rybáková. 

Zakoupit podzimní program v předprodeji využilo 1265 zájemců. Divadlo zatím nezdražovalo. "Ekonomicky nás zatím inflace neohrožuje. Přistoupili jsme uvnitř instituce na spoření, ale vně to nikdo nepozná - nepromítne se to do programu ani propagace. Také přecházime z plynu na vytápění horkou vodou a do teď jsme měli fixaci, takže také dobrý. Proto jsme nezdražovali a ani s tím zatím nepočítáme, i když náklady na představení šly nahoru o polovinu a víc. Kdybychom museli přistoupit ke krizovému scénáři, spíš bychom snížili počet představeních, než zvýšili ceny, ale to je opravdu kdyby náhodou," uklidňuje ředitelka a prozradila, že se přes prázdniny změnil dramaturgický tým.

Do penze odešla dlouholetá zaměstnankyně Dana Nováková (zůstane pomáhat na dohodu) a zaměstnání po letech změnila dramaturgyně Kateřina Kubešová. Nahradí je David Zeman (člen skupiny Kalle, Non Nod, Veena) a Libor Staněk (člen skupiny Sýček, Živá vila Prachatice, redaktor Kulturne.com aj.).    


Fotografie


Autor: David Peltán

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Čertovské rejdění

Pro děti
náměstí Tomáše Bati
05.12.2023 od 16:00 hod.

 

všechny báječný věci

Divadlo / monodrama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2023 od 19:00 hod.