PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dospělí se ponoří do světa moderních technologií, děti si postaví třeba vlastní raketu

Dospělí se ponoří do světa moderních technologií, děti si postaví třeba vlastní raketu

Čtvrtek, 08.09.2022 / článek

 

Druhý ročník Maker Faire, festivalu plného pokusů a workshopů s moderními technologiemi, řemesly a vědou, se uskuteční 10. a 11. září v českobudějovické Žižkárně (bývalá kasárna vedle OC Mercury). Po úspěšném prvním ročníku festival představí 30 místních tvůrců – tzv. makerů. Návštěvníky čekají dva dny plné bádání, působivých instalací a populárně-naučných show.

Maker Faire je celosvětový koncept festivalu oslavujícího kreativitu, vynálezce a inovátory všeho druhu. Na každém kroku budou na návštěvníky budějovické Žižkárny čekat nadšenci a tvořiví lidé, kteří je zasvětí do tajů svých důmyslných projektů, zapojí do workshopů a nechají je si vše vyzkoušet.

„Maker Faire je pestrá akce plná energie, zvídavých lidí a úžasných vynálezů. Od podobných akcí nás odlišuje především osobní kontakt s tvůrci a ta praktická zkušenost a možnost tvořit,"
uvádí organizátor Vojtěch Kolařík.

Festival je součástí celosvětové sítě původem z USA, který se po premiéře v Praze v roce 2018 začal konat v osmi dalších městech po České republice. Organizátoři vždy kladou důraz na místní tvůrce (makery), firmy a startupy. Pro festival připravují program, který zabaví celou rodinu, ale zaujme i odborníky a profesionály.

Na vlastní kůži

Kromě 3D tisku, který je tématem hlavního partnera a nejznámějšího českého makera Josefa Průši, představí vystavující makeři i další domény – virtuální realitu, robotiku ve spolupráci s RPishop či mikroprocesory. Lidé si budou moct postavit svůj vlastní senzor vzduchu, vyzdobit svojí vlastní brusku a závodit s ní na speciální dráze. Program je připraven pro všechny – nejen ti nejmenší mají možnost si sestavit a odpálit vlastní vodní raketu.

Představí se také tvůrci designových doplňků, experimentální typografie, výrobci elektronických razítek či workshop gravírování. Program nabídne i workshopy zaměřené na výrobu domácí kosmetiky, bytových doplňků z odpadního papíru nebo obrazů z upcyklovaných materiálů. Zapojí se také projekty z Jihočeské univerzity, Vysoké školy technické a ekonomické nebo firmy spolupracující s Jihočeským vědeckotechnickým parkem (JVTP) a projekty Jihočeské agentury pro podporu inovací, o.p.s (JAIP).

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze vyzkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

Festival se koná v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin. Vstup na akci je symbolický, předprodej je na platformě Goout. Více ZDE.


Fotografie


Autor: -i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.

 

Adventní posezení

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.