PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Poslední zahoukání vlaku. Roudná se po 150 letech loučila s tratí a železniční stanicí

Poslední zahoukání vlaku. Roudná se po 150 letech loučila s tratí a železniční stanicí

Pondělí, 12.09.2022 / fotoreport

 

Z vlakové stanice Roudná u Tábora vyjel v pátek 2. září poslední vlak. Úsek železniční trati ze Soběslavi do Doubí tak po 150 letech bude bez vlaků, železniční stanice roudná skončila po 80 letech. Rozloučit se s ní přišli zaměstnanci (nechyběl ani poslední přednosta stanice Jan Prokš), obyvatelé, lidé z okolí i fanoušci železnic a vlaků. Na rozlučce s vlakovou obsluhou tohoto úseku posmutně zahrála kapela, vypraven byl speciální vlak, nechybělo občerstvení, lidé si mohli zakoupit poslední jízdenky a stanici bylo dokonce vystaveno parte.

Úsek a stanice zaniknou kvůli novému železničnímu koridoru. Ten vede nedaleko, kopíruje dálnici D3, a nová stanice bude pro obyvatele k dispozici u Myslkovic. Po rozebrání starého kolejiště by tam mohla vzniknout cyklostezka.    


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.