PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Cool v plotě přiveze do Písku Floexe i hudebníka, který skládá pro Jima Jarmushe

Festival Cool v plotě přiveze do Písku Floexe i hudebníka, který skládá pro Jima Jarmushe

Úterý, 06.09.2022 / článek

 

 Koncept festivalu Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího potenciálu sólových vystoupení. Převážně hudební program osciluje mezi mnoha žánry, jako je elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music, akustická soudobá hudba, blues a další, a je doplněn o autorská čtení, filmové projekce, divadlo pro děti, workshopy, přednášky a busking. Třinácté pokračování se koná od pátku 9. do soboty 10. září v Písku. 

Na 13. ročníku Coolu v plotě se představí holandský Jozef Van Wissem, který skládá hudbu k filmům režiséra Jima Jarmusche a současně patří mezi nejznámější světové hráče na loutnu, pozvání přijala Katarzia se svým pozoruhodným slovenským girl-folk rapem, po delší pauze se na festivalu představí skvělý instrumentalista, zpěvák a textař Vladimír Václavek, producent evropského formátu Floex (Dj set) se svým robotem Josefem, na vibrafony ve spojení s elektronickou hudbou zahraje skvělý slovenský producent Stroon, set plný drum'n'bass rytmů představí londýnský producent Marshman, varhany v kostele Nejsv.Trojice rozezvučí Markéta Schley Reindlová, páteční Balzam stage jako již tradičně organizuje vydavatelství Silver Rocket.

Dojde i na zábavné autorské čtení Evy Turnové a vystoupí i další umělci alternativní hudby. Velcí i malí návštěvníci se můžou těšit na vizuální art projekci Bionic, inspirovanou přírodními strukturami, které se budou promítat na hradby gotického hradu.

Doprovodný program budou doplňovat hudební dílny a workshopy, panel diskuze, které rezonují současnými tématy anebo pro nejmenší návštěvníky Divadlo Víti Marčíka

Festival se odehrává na několika místech v historickém centru města a přivádí návštěvníky na překvapující místa s „geniem loci“ jižních Čech, například na Parkány - hradební příkopy se zahradou, promenádu s Café Balzám, koncertní síň kostela Nejsvětější Trojice, kávový klub a pražírna Vykulená Sova atd.

Návštěvníci zažívají festival zcela odlišným, neobvyklým způsobem a putováním za účinkujícími umělci objevují krásy malebného města Písku na břehu řeky Otavy. Letos tam vystoupí více než 30 českých i zahraničních umělců.

Více informací včetně programu najdete ZDE či na události ZDE


Autor: -i, dap-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Dny města Jindřichův Hradec 2023

Festival / Dny města
Jindřichův Hradec
02.06.2023 - 04.06.2023
vícedenní akce

 

Muzejní noc v Muzeu maškar

Pro děti
Muzeum milevských maškar
02.06.2023 od 18:00 hod.

 

Výstava Obrazy

Výstava
Galerie M v Milevsku
02.06.2023 - 30.06.2023
vícedenní akce

 

Muzejní noc

Festival / muzejní noc
Muzeum středního Pootaví Strakonice
02.06.2023 od 16:00 hod.