PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Druhý Čihovice Fest navštíví Lex Barker, Václav Koubek, Ondřej Smeykal i Víťa Marčík

Druhý Čihovice Fest navštíví Lex Barker, Václav Koubek, Ondřej Smeykal i Víťa Marčík

Čtvrtek, 01.09.2022 / článek

 

Domov sv. Anežky v Čihovicích u Týna nad Vltavou, který pomáhá hendikepovaným lidem a podporuje v seberealizaci a samostatnosti, pořádá druhý ročník multižánrového festivalu Čihovice Fest. Festival zdobí pestrý program. Na akci vystoupí kapely jako Epydemye, Lex Barker, Václav Koubek, Ondřej Smeykal či Fylosofy Jam. Nechybí například Divadlo Víti Marčíka a autorská čtení. 

Festival se koná v Čihovicích na okraji Týna nad Vltavou v pátek a sobotu 2. a 3. září. "Nabídneme koncerty, divadelní představení a doprovodný program, to vše za dobrovolné vstupné. Chceme, aby na akci mohl dorazit každý bez ohledu na stav konta či peněženky," říká Zdenka Burešová z Domova sv. Anežky.

Páteční program přinese Divadlo Víti Marčíka, autorské čtení z knížky o jedné (ne)obyčejné slepici jménem Orel nebo koncerty kapel Fylosofy Jam, Magga Ginco, Lex Barker, Schrödingerova kočka a dalších. Vystoupí ale i klienti domova a kolegové s postižením, kteří celou akci v pátek odpoledne odstartují nejen koncertem své kapely Živelná pohroma, ale i představením svého nového divadelního souboru a autorskou hrou na motivy Malého prince.

"Budeme moc rádi, když v pátek přijdete podpořit naše šikovné klienty s postižením při jejich vystoupení – v 15.30 hodin zahrají premiéru svého divadelního představení „Malý princ tak trochu jinak“, v 16.30 navážou koncertem Živelné pohromy. Vítáni samozřejmě budete i na ostatních bodech programu!" dodává Burešová.

V sobotu
 pořadatelé navážou společnou festivalovou snídaní, koncertem kapel Epydemye, Nepresso, Juhyň Introvert Trio či Černý čaj, muzikantem Václavem Koubkem, ale i divadelními představeními nebo večerní afterparty kolegou DJ Karlosem. Chybět nebude ani občerstvení a doprovodný program včetně skákacího hradu, věštírny a živých obrazů.  

Hlavní část programu se koná na hřišti mezi sídlem Domova sv. Anežky a sousedním gymnáziem, které je spolupořadatelem akce. Páteční divadlo najdou návštěvníci v kruhové jízdárně uvnitř areálu domova. Všechna místa budou označená. Připraveno bude i místo pro stanové městečko.

PÁTEK 2. ZÁŘÍ:
15:30 Divadlo, které nemá jméno (divadlo Domova sv. Anežky)
16:30 kapela Živelná pohroma
17:00 Romi Grey & Ondřej Smeykal (autorské pásmo na motivy knihy Jmenuji se Orel s doprovodem na didgeridoo)
19:00 Divadlo Víti Marčíka
20:00 kapela Lex Barker
21:30 kapela Fylozofy Jam
23:00 kapela Schrödingerova kočka
00:00 kapela Magga Ginco


SOBOTA 3. ZÁŘÍ
Společná festivalová snídaně na hřišti
13:00 kapela Nepresso
14:15 divadlo Mašlovačka
15:00 muzikant Václav Koubek
16:15 stand-up Adriany Leštinové
16:30 slam Tadeáše Dudka
17:00 divadelní spolek Zropuch
19:00 kapela Epydemye
20:30 kapela Juhyň Introvert Trio
22:00 kapela Černý čaj
23:00 DJ Karlos


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat