PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Summer Punk Párty vstupuje do druhé dekády s Moscow Death Brigade či The Real McKenzies

Summer Punk Párty vstupuje do druhé dekády s Moscow Death Brigade či The Real McKenzies

Pátek, 19.08.2022 / článek

 

Už po jedenácté obsadí o víkendu 19. a 20. srpna malebnou prvorepublikovou plovárnu ve Volyni festival Summer Punk Párty. A i když její přípravy poznamenal výpadek více než dva roky potvrzeného headlinera v podobě legendárních H20, pořadatelé i přesto připravili jeden z dramaturgicky nejsilnějších ročníků.

Programu vévodí trio zahraničních kapel. Zatímco ruská HC/elektro úderka Moscow Death Bridage se přesouvala už od roku 2020, další dvě kapely jsou v harmonogramu kompletně nové. Punkový prapor letos ponese kanadská stálice The Real McKenzies, hardcore bude reprezentovat britská parta Polar, která byla na festival potvrzena teprve před několika týdny.

Tradičně bohaté bude také obsazení československé scény – návštěvníci se můžou těšit třeba na Staré pušky, Better Way, Houbu, Marked As An Enemy, Krang a hromadu dalších. Na poslední chvíli v programu přibyla také ukrajinská oi/street-punková kapela Bezlad z Charkova, které se po dlouhých měsících jednání s tamním ministerstvem kultury podařilo získat povolení vycestovat ke koncertům.

Hlavním bodem doprovodných aktivit bude jako každý rok oblíbený bazén, ze kterého je možné pozorovat s vychlazeným místním pivem kapely na pódiu, případně předvést ty nejlepší triky při skoku z dominanty areálu – skokanského můstku. Kromě toho pořadatelé pro letošní rok připravili ve spolupráci s Red Cath Tattoo možnost pořídit si přímo na plovárně festivalové nebo jiné tetování, výtěžek z toho následně poputuje na podporu organizací starajících se o psy a kočky.

"Skvělý kapely, osvěžující koupačka, dobrý skutky a jedna velká jízda - přesně taková bude letošní Summer Punk Párty na prahu své druhé dekády," láká pořadatel Šimon Blaschko. 

Vstupenky zakoupíte
zde, facebooková událost je zde.


Fotografie


Autor: -i-