PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Kašpar se přestěhovalo na jih Čech. Sehraje Romea a Julii i Politiku správcovny

Divadlo Kašpar se přestěhovalo na jih Čech. Sehraje Romea a Julii i Politiku správcovny

Úterý, 16.08.2022 / článek

 

Sedmnáctý ročník komorního divadelního festivalu Jistebnice Vlksice Kašpar se koná od 15. do 18. srpna na renesanční vodní tvrzi ve Vlkisích a podruhé pak na Vildově mlýně v Jistebnici. Kromě festivalu divadlo zahraje na návsi Lomu u Tábora a ve Veselí nad Lužnicí. Letos divadelní spolek Kašpar vezme diváky do rozpálené Itálie plné horkých hlav, na golfové hřiště nebo do kanceláře správce fotbalového stadiónu. 

Jistebnický mlýn se na dva večery přenese do kanceláře správce fotbalového stadiónu. Ten se tak dlouho pokouší o nápravu chování sportovců i fanoušků, až mu dojde trpělivost a začne jednat. Teror letícího míče bude brzy u konce. Politika správcovny je drsná komedie autora S.D.Ch., ve které správce mistrně hraje Jakub Špalek.

Rozpálené ulice krásné Verony, dva znepřátelené rody a mladá láska… Do renesanční Itálie, kde jinde než na renesanční vodní tvrzi ve Vlksicích, se diváci podívají díky jednomu z největších a určitě nejznámějších milostných příběhů Williama Shakespeara Romeo a Julie v jedinečné úprav pro osm postav. Těšit se můžete na Daniela Pivodu Ondráčka, Terezu Slámovou, Jana Zadražila, Evu Elsnerovou, Miloslava Tichého, Františka Kreuzmanna, Štěpána Coufala a Kristiána Stolaříka.

A do Vlksic letos zavítá I Dámská čtyřhra autora Norma Fostera. Hra o čtyřech ženách a osmnácti jamkách. Láska, děti, kariéra, životní prohry a zjištění, že každý není tím, kým se zdá být. Herecký concert Evy Elsnerové, Ilony Svobodové, Jitky Nerudové a Moniky Zoubkové.

Další představení pak sehraje spolek ještě více na jihu - na návsi obce Lom u Tábora a ve Veselí nad Lužnicí

Kromě divadelního programu čeká návštěvníky okouzlující prostředí středověké tvrze ve Vlksicích a čistota klasické jihočeské venkovské architektury na Vildově mlýně. 

Program:
Po 15. 8. 20:30 Romeo a Julie (Vlksice)
Út 16. 8. 20:30 Romeo a Julie (Vlksice)
Út 16. 8. 20:30 Politika správcovny (Jistebnice)
St 17. 8. 20:30 Romeo a Julie (Vlksice)
St 17. 8. 20:30 Politika správcovny (Jistebnice)
Čt 18. 8. 20:30 Dámská čtyřhra (Vlksice) 
Pá 19. 8. 20:30 Dámská čtyřhra (náves Lom u Tábora)
So 20. 8. 20:30 Politika správcovny (náves Lom u Tábora)
Čt 25. 8. 19:00 Mikulášovy prázdniny (Veselí nad Lužnicí)

www.kasparuvvelkyvylet.cz
www.divadlovceletne.cz

Využijte 35% slevu v předprodejích


Autor: -i, dap -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.