PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Paul Batto zaplavil pohodou nádvoří tvrze ve Volyni

Paul Batto zaplavil pohodou nádvoří tvrze ve Volyni

Pondělí, 25.07.2022 / fotoreport + článek

 

Původem Slovinec, po toulkách světem domestikovaný v naší kotlině - v Táboře, tentokrát na svůj koncert coby spoluhráče - místo energického pianisty Ondřeje Kříže jako posledně, přivedl mladého, introvertně působícího kytaristu Roberta Christiana. V Městském muzeu ve Volyni vystoupili ve čtvrtek 21. července. 

Nutno, po způsobu Jirotkovy Saturninovské Společnosti pro uvádění věcí na pravou míru, zmínit v upoutávkách na vystoupení často u mládence opisovaný termín „doprovodný kytarista". Jednak toto vcelku bizarní sortování fungovalo ještě tak v rockovém pravěku, kdy někdo hrál „sólovku" a jiný „doprovodnou" kytaru a mnohdy nemuzikanti nechápali, že jsem prostě na dotaz, kteroužto kytaru hraji, tvrdošíjně vysvětloval, že prostě kytaru.

Stejně tak doprovody, zvukomalebné melodie i úsporná sóla hraje mládenec, u něhož není problém dohledat ještě třetí jméno, znějící Batto a tím vypátrat jistou spřízněnost a i bez lupy Sherlocka Holmese vydedukovat na první pohled, kdo je otec, a kdo syn. Paulův repertoár je posluchačům za léta jeho působení dobře známý, mladý Robert byl pochopitelně pro mnohé jistě nová tvář.

Koncertu by slušela jistě větší účast, termín se křížil s část místních ukradnuvším divadelním představením na místní plovárně, takže byl komorní jak zvukem, tak nedavy publika.

Atmosféru přiblíží tento krátký videosestřih ZDE.


Fotografie


Autor: Petr Hejna

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


jarní výstava 2023

Výstava / jarní výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2023 - 28.03.2023 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

vynášení morany se soběslavským ráčkem

Ostatní / folklórní pořad
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2023 od 14:00 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
26.03.2023 od 18:00 hod.

 

Pohádka - Vodnické vyprávění

Pro děti
Milevské kino
26.03.2023 od 15:00 hod.