PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Paul Batto zaplavil pohodou nádvoří tvrze ve Volyni

Paul Batto zaplavil pohodou nádvoří tvrze ve Volyni

Pondělí, 25.07.2022 / fotoreport + článek

 

Původem Slovinec, po toulkách světem domestikovaný v naší kotlině - v Táboře, tentokrát na svůj koncert coby spoluhráče - místo energického pianisty Ondřeje Kříže jako posledně, přivedl mladého, introvertně působícího kytaristu Roberta Christiana. V Městském muzeu ve Volyni vystoupili ve čtvrtek 21. července. 

Nutno, po způsobu Jirotkovy Saturninovské Společnosti pro uvádění věcí na pravou míru, zmínit v upoutávkách na vystoupení často u mládence opisovaný termín „doprovodný kytarista". Jednak toto vcelku bizarní sortování fungovalo ještě tak v rockovém pravěku, kdy někdo hrál „sólovku" a jiný „doprovodnou" kytaru a mnohdy nemuzikanti nechápali, že jsem prostě na dotaz, kteroužto kytaru hraji, tvrdošíjně vysvětloval, že prostě kytaru.

Stejně tak doprovody, zvukomalebné melodie i úsporná sóla hraje mládenec, u něhož není problém dohledat ještě třetí jméno, znějící Batto a tím vypátrat jistou spřízněnost a i bez lupy Sherlocka Holmese vydedukovat na první pohled, kdo je otec, a kdo syn. Paulův repertoár je posluchačům za léta jeho působení dobře známý, mladý Robert byl pochopitelně pro mnohé jistě nová tvář.

Koncertu by slušela jistě větší účast, termín se křížil s část místních ukradnuvším divadelním představením na místní plovárně, takže byl komorní jak zvukem, tak nedavy publika.

Atmosféru přiblíží tento krátký videosestřih ZDE.


Fotografie


Autor: Petr Hejna

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


35 let Letního kina Sezimovo Ústí

Kino / film / komedie / + koncert
Letní kino Sezimovo Ústí
13.08.2022 od 19:30 hod.

 

Tančírna / Silent disco

Hudba / party
Stánek - Žižkovo náměstí
13.08.2022 od 19:30 hod.

 

Bechyňský festival dechových hudeb XXX. ročník

Hudba / festival / dechovka
zámecký park
13.08.2022 - 14.08.2022 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

veselská ozvěna 2022 - poezie pro dva akordeony

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Nejsvětější Trojice Hamr
13.08.2022 od 19:00 hod.