PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na nejnabitější triatlonový závod ve své historii přijedou závodníci z celého světa

Na nejnabitější triatlonový závod ve své historii přijedou závodníci z celého světa

Pátek, 22.07.2022 / článek

 

Triatlonisté z Brazílie, Kanady nebo Austrálie míří na jih Čech, kde se v neděli 24. července uskuteční Táborský triatlonový festival. Součástí programu jsou závody Evropského poháru juniorů, na kterých se představí nabitá konkurence z celého světa, a také Český pohár. Start akce je v 9 hodin na dopravním hřišti v Táboře. 

Táborský závod patří k nejstarším v Evropě – letos se uskuteční už jeho 37. ročník. Svou dlouhou tradicí se tak řadí mezi takové triatlonové ikony, jako jsou nizozemské Almere (1981) či německý Roth (1984). Nyní se ovšem vrací do závodního kalendáře po dvouleté pauze zaviněné koronavirovými restrikcemi. 

 „Na závod Evropského poháru juniorů je přihlášená nejen evropská špička, ale také závodníci z Brazílie, Kanady, Austrálie, Portorika nebo Hongkongu. Máme nejnabitější startovku v historii,“ říká ředitel závodu Šimon Kuncl.

O mezinárodní úspěch bude bojovat 22 Čechů: Marek, Michálek, Korous, Homola, Souček, Mittner, Plic, Pásler, Nýdrle, Knejzlík, Lemberka, Hadravová, Křížková, Mičková, Přikrylová, Ryšávková, Jedličková, Balcarová, Dvořáková, Mitisková, Holaniková a Fraňková.

Účastníky Evropského poháru juniorů i Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu čeká nejprve 750 metrů plavání v rybníce Jordán, následovat budou 20km cyklistická část s náročným stoupáním a 5km běh vedoucí centrem města.

„Centrum závodu se nově bude nacházet přímo u startu v ulici U sladovny. Diváci se mohou těšit na atraktivní podívanou, protože vše důležité se bude odehrávat na malém prostoru a budou tak mít výborný přehled o závodu,“ láká Šimon Kuncl fanoušky. „Těšíme se, že v centru dění bude opět kotel diváků, kteří si kromě závodů užijí bubenickou kapelu Wild Sticks, expo zónu sportovního vybavení s výhodnějšími cenami a také food trucky s kávou a triatlonovým menu," dodal.

Napínavý bude také závod Českého poháru, který se uskuteční na stejných tratích jako Evropský pohár. Vzhledem k tomu, že většina českých reprezentantů absolvuje soustředění v italském Livignu nebo se postaví na start Evropského poháru, nemá zatím startovní listina čítající přes 120 jmen jasného favorita. 

Program
9:00 – 11:30 | Závody žákovských kategorií
12:25 | START: Evropský pohár juniorů – muži
13:55 | START: Evropský pohár juniorů – ženy
15:30 | Vyhlášení výsledků Evropský pohár juniorů
17:00 | START: Český pohár – muži
17:05 | START: Český pohár – ženy
18:30 | Vyhlášení výsledků Českého poháru

Více informací o závodě včetně kompletního harmonogramu najdete na webu www.tabortriathlonfestival.cz.


Autor: -i-