PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rakouské řádění v Rockli. Budějovický klub nabídl řízný street punk

Rakouské řádění v Rockli. Budějovický klub nabídl řízný street punk

Pondělí, 18.07.2022 / fotoreport + článek

 

 Jen pár schodů do sklepa a jedny dveře. To je vše, co dělilo klidný páteční večer v Českých Budějovicích od párty plné ostrých kytar a poctivého punku, jak z doby před několika desetiletími.

Do klubu Rockle přijeli 10. června kapely z Rakouska. Vacunt z Linze, vzniknuvší v roce 2001 z popela známých Captain Boycott, nejsou na českých pódiích žádní nováčci. Jejich osmdesátkový HC/punk určitě není vhodný k nedělnímu obědu s babičkou, protože rozpoguje i příbory na stole.

Z o poznání mladší bandy Cromulents jsem měl ještě větší zážitek. Působivý street punk britské školy s úsměvným německým přízvukem si získává nejedno srdce v Rakousku i v Čechách. Není divu, že za krátkou dobu své existence už stáli na pódiu po boku Bishops Green a v hledáčku je mají i další kapely zvučných jmen. A samozřejmě nechyběla podpora z domácích rybníků. Tentokrát měli tu čest přeskakovat Demo Version z Velešína.


Fotografie


Autor: František Ciml

SMUTÉNKA: Zemřel hudebník Dario G. Hity znějí diskotékami dodnes

 Ve věku 53 let podlehl rakovině britský hudebník a producent Dario G, vlastním jménem Paul Spencer. Jeho hity v 90. letech dobily žebříčky hitparád a skladba Carneval de Paris se stala neoficiální hymnou mistrovství světa ve fotbale ve Francii 1998 a následně byla reinkarnovaná v roce 2002 na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Koreji. Skvěle si ale vedly i další skladby, například Sunchyme nebo Voices, která byla použita ve filmu Pláž. Jeho písně zní diskotékami, rádii i počítačovými hrami stále. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Laco Deczi & Celula New York

Hudba / koncert / jazz - fusion
Kamenáč music art pub
19.06.2024 od 19:00 hod.

 

Spolektiv

Hudba / koncert / folk
SoStánek
19.06.2024 od 19:00 hod.