PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rakouské řádění v Rockli. Budějovický klub nabídl řízný street punk

Rakouské řádění v Rockli. Budějovický klub nabídl řízný street punk

Pondělí, 18.07.2022 / fotoreport + článek

 

 Jen pár schodů do sklepa a jedny dveře. To je vše, co dělilo klidný páteční večer v Českých Budějovicích od párty plné ostrých kytar a poctivého punku, jak z doby před několika desetiletími.

Do klubu Rockle přijeli 10. června kapely z Rakouska. Vacunt z Linze, vzniknuvší v roce 2001 z popela známých Captain Boycott, nejsou na českých pódiích žádní nováčci. Jejich osmdesátkový HC/punk určitě není vhodný k nedělnímu obědu s babičkou, protože rozpoguje i příbory na stole.

Z o poznání mladší bandy Cromulents jsem měl ještě větší zážitek. Působivý street punk britské školy s úsměvným německým přízvukem si získává nejedno srdce v Rakousku i v Čechách. Není divu, že za krátkou dobu své existence už stáli na pódiu po boku Bishops Green a v hledáčku je mají i další kapely zvučných jmen. A samozřejmě nechyběla podpora z domácích rybníků. Tentokrát měli tu čest přeskakovat Demo Version z Velešína.


Fotografie


Autor: František Ciml

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


jarní výstava 2023

Výstava / jarní výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2023 - 28.03.2023 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

vynášení morany se soběslavským ráčkem

Ostatní / folklórní pořad
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2023 od 14:00 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
26.03.2023 od 18:00 hod.

 

Pohádka - Vodnické vyprávění

Pro děti
Milevské kino
26.03.2023 od 15:00 hod.