PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Irští Delta Fuse se museli klidit z nádvoří volyňské tvrze. Umění ve městě setrvá do září

Irští Delta Fuse se museli klidit z nádvoří volyňské tvrze. Umění ve městě setrvá do září

Čtvrtek, 23.06.2022 / fotoreport + článek

 

Irskou kapelu Delta Fuse musel pořadatel narychlo vykázat z nádvoří tvrze. A to ne proto, že by se ve venkovních prostorách středověké tvrze ve Volyni chovali nevhodně. Vzhledem k tomu, že krátce před začátkem venkovního vystoupení se obloha nepříjemně zatáhla, vítr nabral na síle a chladu, bylo nutné hbitě přestěhovat nazvučené pódium do vnitřních prostor. Milovníci blues rocku tak o koncert nepřišli. Ve Volyni také začal festival Umění ve městě. 

Skvělou práci při koncertě Delta Fuse odvedl zvukař, který stihl zabezpečit přestěhování techniky a zprovoznit ji tak, že očekávaný skluz, který by přítomní návštěvníci s pochopením tolerovali, byl vlastně nepatrný a kapela mohla zakrátko nastoupit k prvnímu ze dvou setů.

Delta Fuse je vcelku mladé irské trio, jehož hlavní postavou je kytarista a zpěvák Jack McHale, podporovaný rytmikou, tvořenou bubeníkem Sandy Aickenem a baskytaristou Benem Grahamem. Milovníci irského blues rocku si při zmínění tohoto stylu vybaví jistě jména jako Rory Gallagher nebo Gary Moore, k výkonům těchto velikánům mají mládenci pochopitelně zatím daleko, ale i tak je z nich cítit potenciál daný energií a nabídnutím vlastní tvorby, z které je cítit respekt a inspirace odkazem a duchem hudby 60. let.

Opět nutno poděkovat dramaturgovi Městského muzea ve Volyni Karlovi Skalickému za organizaci akce a tomu počasí trochu vytknout, že když už zahrozilo, mělo pokomárkovsku "chcát a chcát", aby rychlá evakuace kapely a návštěvníků koncertu nebyla ve finále jen planým poplachem.

Sochař Jakub Flejšar představuje svou tvorbu 

Ve Volyni nyní můžete oblažit ducha nejen skrze sluch, ale také oko. Výtvarník Jakub Flejšar na volyňském náměstí Svobody nainstaloval plastiku Skákající kůň a Pasoucí se kůň. Výstava je součástí sochařského festivalu Umění ve městě.

Festival umění ve městě každoročně vstupuje do veřejného prostoru jihočeských měst uměleckými intervencemi. Letošní 15. ročník vzdává poklonu přírodnímu světu fauny a flory, který dlouhodobě inspiruje autora volyňské instalace Jakuba Flejšara. Jeho tvorbu charakterizují celky z přírodních fragmentů, připomínajících postavy nebo abstraktní objekty inspirované přírodou a mystikou. Vedle sochařství se věnuje snowboardingu, je trenérem Evy Samkové a juniorské snowboardcrossové reprezentace.

„Po úspěšné loňské výstavě soch Antonína Kašpara do Volyně tento rok míříme do veřejného prostoru. Sochy Skákající kůň a Pasoucí se kůň jsme umístili přímo na hlavní náměstí, aby byly více na očích. Jsou tak první vlaštovkou k oživení našeho města a těším se, že podobné intervence budou přibývat. Byl bych rád, kdyby historické památky Volyně doplnila také umělecká díla současných autorů,“ doplňuje ředitel Kultury Volyně Martin Roškaňuk. Instalace sochařských objektů bude k vidění do 30. září 2022. 


Fotografie


Autor: Petr Hejna, Jakub Frydrýšek, dap

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.