PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Městská slavnost Dotkni se Písku čerpala ze Šrámkovy básně a nabídla bohatý program

Městská slavnost Dotkni se Písku čerpala ze Šrámkovy básně a nabídla bohatý program

Pondělí, 20.06.2022 / fotoreport + článek

 

Letošní městská slavnost „Dotkni se Písku“, která se konala od 10. do 12. června na několika scénách, čerpala z úryvku Šrámkovy básně Písecká „Je to Písek, je to zas on“.  V průběhu slavností byla pro děti i dospělé přímo na Havlíčkově náměstí připravena, kromě bohatého programu, i řada interaktivních her, soutěží. Náštěvníci tam potkali pouliční muzikanty, flašinetáře, flamendry, ale i dámy a slečny oděné v krásných a bohatě zdobených šatech. Na své si přišli i hudební fanoušci.

V pátek v Palackého sadech vystoupil Michal Hrůza a kapela MYDY. Koncert několikanásobné zlaté slavice a dámy s rockovou minulostí, profesionální prvotřídností a neobyčejným hlasem, si návštěvníci užili v sobotu 11. června. Osobitá zpěvačka a rapperka Annabelle, která aktuálně zabodovala na Andělech, divákům předvedla vlastní tvorbu a česká kapela Deloraine představila naživo velmi energickou, taneční a emotivní hudbu.

Návštěvníky městské slavnosti Dotkni se Písku čekalo i sladké překvapení! Kromě bohaté nabídky, která zahrnovala historický i dětský program, hudební a taneční vystoupení a mnoho dalšího, připravilo Centrum kultury nevšední zábavní talk show Terezy Bebarové a Josefa Maršálka, které mnozí znají z televizního pořadu Peče celá země.

Slavností se zúčastnily také písecké soubory a spolky. Pro nejmladší návštěvníky byl v zahradě Kulturního domu připravený dětský program s Milanem Mudrochem a BibiBum, kapelou Pískomil se vrací, nechyběly ani dílničky a skákací hrad. Vedle historického programu byla naplánována i dětská divadelní představení a podvečerní koncerty ve vnitrobloku Divadla Fráni Šrámka.

Ředitel Centra kultury města Písek, Josef Kašpar, letošní slavnosti vnímá jako úspěšné: „Snažili jsme se poskládat program tak, aby si každá generace našla to své a oživit zajímavé prostory ať už to byl vnitroblok Divadla Fráni Šrámka nebo Havlíčkovo náměstí. Vyšlo počasí, což vedlo k poměrně velké návštěvnosti především na večerních koncertech v Palackého sadech. Letos jsme šli komornější cestou. Pracovali s daným příspěvkem na akci, ze kterého za současných vysokých cen služeb, energií a honorářů nelze pokrýt velkolepý program na Velkém náměstí nebo udělat velký ohňostroj, aniž bychom museli omezovat další program.“


Fotografie


Autor: -i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


autíčko, kam se podíváš

Výstava / sběratelská výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.06.2022 - 15.09.2022 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

autíčko, kam se podíváš

Výstava / sběratelská výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.06.2022 - 15.09.2022 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Michal Horák

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
30.06.2022 od 20:00 hod.