PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Downtown Tábor přichystal jezdcům náročnou trať. Podrobil si ji mistr světa Tomáš Slavík

Downtown Tábor přichystal jezdcům náročnou trať. Podrobil si ji mistr světa Tomáš Slavík

Čtvrtek, 23.06.2022 / fotoreport + článek

 

Downtown Tábor, adrenalinové závody na kolech skrz historické centrum jihočeského husitského města, ovládl několikanásobný mistr světa Tomáš Slavík a potvrdil tak své kvality. Druhý ročník zavodů se uskutečnil za slunného počasí v sobotu 11. června a zúčastnilo se ho kolem 150 jezdců. Ambicí pořadatelů je zapojit se do světového poháru. Díky skvěle připravené atraktivní trati mají v tomto ohledu dobře našlápnuto. 

Rádelskému jezdci Tomáši Slavíkovi, který je považován za nejrychlejšího fourcrossového jezdce na světě, se na Downtownu Tábor zadařilo. V nejvyšší kategorii Elite zvítězil na náročné trati téměř o tři vteřiny nad svými soupeři. Nechal tak za sebou další špičkové, pražské jezdce Petra Letáka a Michala Prokopa. 

"V Táboře jsem byl poprvé, co se týká závodění ve městě a musím říct, že jsem byl moc mile překvapenej. Kluci eventem žijí a makají na každým detailu. Trať byla skvěle připravená a náročná... Standardně v ČR závodím se svými 4X koly v různých modifikacích, ale na tento závod jsem to trochu podcenil a den před závodem mi kluci z Cycology museli přivézt mýho velkýho Ghost Riot En, na kterým jsem závodil ve Valparaisu. Díky kluci!" uvedl vítěz Tomáš Slavík pro e-zin Dolekop.com a dodal: 

"Po první tréninkové jízdě jsem byl fakt rád, že mám větší kolo - spousta rychlých sekcí, kočičí hlavy na 90 procentech tratě, schody, velký komprese, wallride... Tam už to doopravdy chtělo "heavy duty" výbavu. Navíc trať byla fyzicky poměrně náročná, a to se mi taky moc líbilo. V první závodní jízdě jsem si vyzkoušel, jak to bude bolet, a v druhé jsem tomu pořádně otevřel, i když jsem udělal několik chyb ve finále jsem zvítězil o tři vteřiny. Je to super výsledek, když vím, jak někteří český kluci uměj letět v dobré konstelaci! Myslím, že forma před Crankworx je potvrzena. Díky Tábor, díky organizátoři! Skvělá práce a zábava!" 

V kategorii Master pak dominoval Ondřej Bartoszuk, Kryštof Kamenský a Richard Joza. Kategorii Žen ovládla Štěpánka Fejola Nestlerová a za ní Pavla Balíková a Denisa Martínková. V kategorii Open zvítězili David Bečvář, Jakub Vavřinec a domácí jezdec a spolupořadatel akce Tomáš Včelák. A prostor dostali i mladí. V kategorii Junior se nejlépe umístil Petr Šmejkal, za ním pak Lukáš Kadlec a Nicolas Reinl. Všechny výsledky najdete ZDE.  

"Z pohledu jezdce, neskutečně našlaplá trať, která zahrnovala všechny prvky městského závodu na evropské úrovni. Technicky a fyzicky hodně náročná trať, která nenechala žádného bikera chladného. Velký skoky, step up, wallride, schody, drop, skok přes auto. Prostě mazec. Myslím si, že každý kdo závodil mohl posunout své hranice zase o kousek víš. Z pohledu stavitele, jelikož jsme super parta a dělali jsme to s láskou k tomuhle sportu, tak to šlo víc než dobře. Sice to pro každého z nás bylo hodně fyzicky náročné a vyčerpávající, ale stálo to za to. Organizačně jsme zvládli vše na jedničku a podle ohlasů diváků i jezdců jsme nastavili této disciplíně laťku hodně vysoko," hodnotí Marek Škoch z realizačního týmu. Doplnil ho ještě Tomáš Včelák, který se umístil na třetí příčce v kategorii Open: 

"Registrovalo se kolem 150 závodníku, mezi kterými se blýskla opravdová světová špička. Jezdce podporovala řada diváků s podporou bubnů a motorových pil k vyhecování k nejlepším výkonům. Zásluha patři všem sponzorům, díky kterým se akce mohla konat a diváci si tak mohli užít skvělou bikerskou show doprovázenou stánkovým programem i nabitou tombolou." 

Přes den tvrdá práce a večer mejdan

Večer pak ve Ctiborově mlýně - v centru Cesta zahráli kapely a dj´s jako Pain, Batrs a Magenta, Nondescript, All Blessed Kills, Lateralis, DJ Chris a Djs Gumi a Hadrabák z Klubovny či překvapení večera - krátká vyhecovaná show Totally Nothin.  

"Všichni udělali velký kus práce. Pokaždý když přijdu o závodním dni na náměstí, tak jsem hrdej! Bohatou afterparty jsme podpořili jak lokální kapely jako Nondescript nebo All Blessed Kills, tak jsme přizvali headlinery, jako byla špička grime rapu Pain a Batrs," říká pořadatel koncertů Paul Cihlář.

Kritický pohled na akci na závěr přinesl jeden z hlavních pořadatelů Miroslav Majer. "Asi potřebuji ještě větší odstup a vyslechnout si další lidi. Osobně akci vnímám jako vydařenou, ale... Přál jsem si a očekával jsem asi více diváků. Přeci jen přítomnost mistrů světa jako Tomáš Slavík nebo Michal Prokop by si zasloužila větší účast a podporu. Trať byla těžká, splňovala dle mého evropské parametry, bohužel pro některé jezdce nad jejich schopnosti. I proto bylo velké množství jezdců, kteří nakonec odstoupili. Závodu se bohužel nevyhnul i vážný pád jednoho ze závodníků, který musel být převezen záchrannou službou do nemocnice. Jsem v tomto ohledu rád, že jsme bezpečnost nepodcenili a na akci byli záchranáři, kteří okamžitě poskytli první pomoc. Jezdec nakonec nebyl vážně zraněn, jak se zprvu zdálo, ale z preventivních důvodu jsme byli za převoz rádi. Rád bych také poděkoval městské policii za jejich spolupráci a pomoc při řízení dopravy a hlavně obyvatelům Starého města za dodržování všech instrukcí, trpělivost, toleranci a shovívavost. V neposlední řadě patří díky všem pomocníkům a sponzorům, díky nimž si plníme náš dětský sen," uzavřel Miroslav Majer. 


Fotografie


Autor: David Peltán

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Úvod do flamenca - taneční seminář

Ostatní / workshop / Taneční seminář
Taneční sál Čechova 1 České Budějovice
28.01.2023 od 10:00 hod.

 

Zaklínačský ples: Večírek u Vegelbudů

Hudba / jiný
Střelnice
28.01.2023 od 18:00 hod.

 

Winter hockey days 2023

Sport / hokej / turnaj hvězd i hobbíků
Kluziště Planá nad Lužnicí
28.01.2023 - 29.01.2023 od 08:00 hod.
vícedenní akce