PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Objemná i objevná sezóna Jihočeského divadla

Objemná i objevná sezóna Jihočeského divadla

Pátek, 01.07.2022 / článek

 

Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích chystá objemnou porci nových premiér na sezonu 22/23. Jeho čtyři umělecké soubory uvedou v nové sezóně celkem 17 premiér a také Ateliér 3D opět chystá spoustu novinek. Žánrová pestrost a inscenační záměry dávají tušit, že všechny generace diváků v nich najdou tu svou „srdeční“ záležitost. V letní sezoně už roztáčí otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

S červnem Jihočeské divadlo již po třiašedesáté roztočilo v zámeckém parku v Českém Krumlově otáčivé hlediště. Diváci se dočkali dvou premiér a repríz čtyř divácky oblíbených titulů (Divotvorný hrnec, Pes baskervillský, Da Vinci a Muž Dvojhvězdy).

První premiérou byla 18. června Úplně celá česká historie, kterou hraje soubor Malého divadla. Inscenační tým pod vedením Janka Lesáka a Natálie Preslové připravil příběh velkých dějin malého národa, plný zábavných činů, neuvěřitelných vynálezů, uloupeného a znovu získaného národního sebevědomí. Jihočeské divadlo uvedlo premiéru této inscenace v rámci ukrajinského festivalu Melpomene z Tavrie, který se každoročně koná v Chersonu. Symbolicky tak pomohlo Ukrajině tento významný festival uspořádat i navzdory okupaci. 

Tradicí se už pomalu stává také projekt Léto s Jihočeským divadlem. Letos proběhne třetí ročník, na němž se opět všechny umělecké soubory představí v netradičních scénických prostorech regionu. Více o programu divadla najdete ZDE

Jihočeské divadlo připravilo pro diváky dva typy předplatného. Diváci, kteří preferují fixní termín a své stálé místo v hledišti, mohou zakoupit od června Premiérové předplatné. To obsahuje šest premiér. Abonenti získají také bonus v podobě volných vstupenek na Velikonoční koncert 2023 a 50 procent slevu na scénické ztvárnění Rybovy Vánoční mše Hej Mistře.

Druhý typ předplatného lze získat v průběhu celého roku a platí po dobu 365 dní od zakoupení. Toto Kupónové předplatné je ideální pro ty, kteří se nechtějí vázat termíny ani konkrétními tituly, a navíc je výrazně cenově zvýhodněno. Jedna vstupenka tak v průměru činí 228 Kč. Novinkou pro příznivce divadla jsou tzv. Balíčky, které budou obsahovat vstupenky na žánrově podobná představení za zvýhodněnou cenu.


Autor: -i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


zvěřinec pana ezopa - divadlo navětvi

Divadlo / pro děti
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 16:30 hod.

 

Cihelna a spol.

Hudba / koncert / folk rock
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Láska & VO106

Hudba / koncert
Amfiteátr Dům kultury Milevsko
11.08.2022 od 18:00 hod.

 

Jam session

Hudba / koncert
Univerzita
11.08.2022 od 19:30 hod.