PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


FootFest po dvouleté pauze bude. Možná však naposledy

FootFest po dvouleté pauze bude. Možná však naposledy

Úterý, 12.07.2022 / článek

 

Po dvouleté pauze se dočkají příznivci jihočeského spotovně hudebního festivalu FootFest, jehož 16. ročník se koná od 15. do 16. července. V Želči u Tábora si i přijdou na své vyznavači popové, rockové, metalové i punkové scény. Organizátoři sdělili, že letošní ročník bude tečkou za tímto festivalem snoubícím fotbalový turnaj s koncerty.

V pátek 15. července program ve 16 hodin zahájí punková kapela z Tábora Němá výčitka s hosty. Následovat bude sled hudebních stálic jako Znouzectnost, Mňága a Žďorp, Komunál, Visací zámek, UDG, Doga, Hentai Corporation a Calwera

V sobotu 16. července se přes den bude hrát tradiční turnaj v malé kopané o Želečský pohár. Na turnaj se týmy mohou registrovat na webových stránkách. Hudební produkci načne v 13.30 hodin skupina Manever. Dále zahrají Utíkej!, Volant, Plexis, Morčata na útěku, SPS, Vodovod, Skyline, Anna K., Trautenberk, Cocote Minute a program zavší zoopunková kultovka Peshata

Pomoci můžete dětem

Návštěvníci se mohou těšit nejen na fotbalový turnaj (Želečský pohár), který započne v sobotu ráno, ale také na bohatý doprovodný program: vodní dýmky, odpočinkové zóny, Red Bull stan a jiné. Nebude chybět ani oblíbená festivalová seznamka. Také gastro stánky mají co nabídnout. Ochutnat budete moci gastro speciality jako jsou burgery, churos, trdelníky, langoše, slané palačinky, vietnamskou kuchyni a další. V areálu bude opět platit cashless (bezhotovostní) platební metoda (NFCtron).

Obnoven je také projekt Fanoušci pomáhají, kdy budou mít návštěvníci při odchodu možnost peníze na svém čipu poslat dále – na dobrou věc. Tentokrát festival vybral Dětský domov Radenín.

Na své si přijdou i děti, pro které je připravené zvýhodněné vstupné. Čekají na ně venkovní hry, skákací hrad i tvořivé dílničky. Děti se mohou také těšit na výrobu mega bublin za pomocí bublifuků, a mohou si vyrobit také vlastní placku s logem Footfestu na památku, či zaskákat na bungee trampolínách. 

"Za ta léta se na našich pódiích vystřídal nespočet kapel českých i zahraničních. Největší byl 15. ročník, který probíhal tři dny, včetně rockového čtvrtku. Festival se neustále posouval a stala se z něj bohatá kulturní i sportovní akce, čehož si moc vážíme. A je to také zásluha vás, fanoušků. Budeme si přát a doufat, že i letos přijde hodně hudebních nadšenců a společně tak trochu oslavíme těch 16 let tradice fotbalového turnaje s malým hudebním večírkem. Pojďme vzpomenout na kapely, které zanechaly v Želči své hudební stopy: Jelen, Škwor, Pekař, David Koller, Dymytry, Inekafe, Mig 21, No Name, Rybičky 48, Vypsaná fixa, Harlej, Alkehol, E!E, Horkýže Slíže, Divokej Bill, Zakázaný ovoce, Olympic, Totální nasazení a další. Ze zahraničních můžeme vzpomenout především na SKA-P, The Toy Dolls, The Therapy?, Alphaville... Všem tímto moc děkujeme za účast, stejně tak děkujeme našim partnerům; hudebním, mediálním i drink partnerům,“
dodal za FootFest jeho ředitel, Martin Janoušek. Podle vedení festivalu bude tento ročník poslední, a to z důvodů osobních, motivačních i udržitelných. 


Vstupenky seženete ZDE.Nebo je možné je zakoupit v kamenných prodejnách zde:

Tábor- Café AtlantisGarage Tábor
Soběslav-Cyklosport Švec
Želeč-Restaurace na Staré
Bechyně-Autodíly Genecar
Planá nad Lužnicí: Prodejna tisku OC M
České Budějovice: Music Center, v.o.s.

Pořadatelé děkují všem návštěvníkům, kteří si ponechali vstupenky zakoupené v roce 2020/2021 (zůstávají v platnosti). Kulturne.com je mediálním partnerem festivalu. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


35 let Letního kina Sezimovo Ústí

Kino / film / komedie / + koncert
Letní kino Sezimovo Ústí
13.08.2022 od 19:30 hod.

 

Tančírna / Silent disco

Hudba / party
Stánek - Žižkovo náměstí
13.08.2022 od 19:30 hod.

 

Bechyňský festival dechových hudeb XXX. ročník

Hudba / festival / dechovka
zámecký park
13.08.2022 - 14.08.2022 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

veselská ozvěna 2022 - poezie pro dva akordeony

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Nejsvětější Trojice Hamr
13.08.2022 od 19:00 hod.