PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na letošní Downtown dorazí světová špička. Závod bude přípravou na světový pohár

Na letošní Downtown dorazí světová špička. Závod bude přípravou na světový pohár

Středa, 08.06.2022 / článek

 

 Druhý ročník adrenalinových cyklistických závodů a atraktivní podívané, Downtown Tábor, se uskuteční v sobotu 11. června. V historickém centru jihočeského husitského města vyroste trať, na níž se představí kolem 150 jezdců. Mezi nimi například také elitní bikeři jako mistr světa v downhillu a fourcrossu Tomáš Slavík, který je považován za nejrychlejšího fourcrossového jezdce světa, trojnásobný mistr světa, mistr Evropy, dvojnásobný vítěz Světového poháru ve fourcrossu a jmenovaný Král cyklistiky Michal Prokop či elitní jezdec Lukáš Měchura. Kromě adrenalinu a programu pro rodiny se návštěvníci mohou těšit také na koncerty.

Akce startuje v 10 hodin tréninky a ve 13 hodin začnou hlavní závody. "Chystáme poupravenou trať s ještě většími překážkami. Zároveň jsme nadcházející rok pojali jako přípravu na zastávku světového poháru, který by měl poprvé v roce 2023 zamířit i do České republiky, a budeme se ucházet o jeho pořádání. Pokud by nevyšel světový pohár, náplastí nám budiž mistrovství ČR," říká jeho loňský vítěz v kategorii Open a ředitel táborského závodu Matěj Pospíchal a stručně popisuje letošní trať:

"Pojede se opět od kostela na Žižkově náměstí, skrze uličky Starého města až ke Křížové cestě pod Holečkovými sady. Z počátku šlapavá trať se po chvíli promění v rychlý sjezd po proměnlivém povrchu a zakončuje ji technický terén parku Holečkových sadů."

Atrakce pro děti, koncerty, ale i uzavírky


Po celou dobu závodů bude na Žižkově náměstí připraven doprovodný program pro rodiny. Těšit se mohou na bmx exhibice, slalom pro děti, půjčovnu zajímavých bicyklů, hudbu i stánky.

"A ty, co neuspokojí odpolední program downtownu, čeká od 19 hodin večerní afterparty doplněná kapelami," doplňuje pravá pořadatelská ruka Miroslav Majer. Večer v areálu kulturního centra Cesta vystoupí interpreti jako Pain, Batrs a Magenta, Nondescript, All Blessed Kills, Lateralis, DJ Chris a Djs Gumi a Hadrabák z Klubovny.

"Trasa závodu povede centrem města, proto je nutné omezení provozu a vyblokování některých parkovacích míst na náměstí i v uličkách Starého města. Za to se předem omlouváme, prosíme o shovívavost, trpělivost a respektování umístěného značení," dodávají pořadatelé. Pro aktuální informace ohledně uzavírek a omezení provozu doporučují sledovat webové stránky závodů http://www.dttabor.eu/ či Facebook.

Celý závod spadá do série oficiálních závodů Czech Downtown Series. Loňský ročník klání navštívilo kolem 1500 diváků a účastnilo se ho 135 jezdců.


Autor: David Peltán

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Úvod do flamenca - taneční seminář

Ostatní / workshop / Taneční seminář
Taneční sál Čechova 1 České Budějovice
28.01.2023 od 10:00 hod.

 

Zaklínačský ples: Večírek u Vegelbudů

Hudba / jiný
Střelnice
28.01.2023 od 18:00 hod.

 

Winter hockey days 2023

Sport / hokej / turnaj hvězd i hobbíků
Kluziště Planá nad Lužnicí
28.01.2023 - 29.01.2023 od 08:00 hod.
vícedenní akce