PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na česko-ukrajinském setkání v Prachaticích zněla lidová hudba. Děti vystavily kresby

Na česko-ukrajinském setkání v Prachaticích zněla lidová hudba. Děti vystavily kresby

Čtvrtek, 02.06.2022 / fotoreport + článek

 

V neděli 29. května se v prostorách náboženské obce CŠSH v Husinci/Prachaticích uskutečnil česko-ukrajinský den. Podílela se na něm také Církev bratrská v Husinci i římskokatolická farnost v Prachaticích, reprezentované Pavlem Férem a prachatickým vikářem Petrem Plášilem. Akce se zúčastnil i zástupce městského zastupitelstva Ing. arch. Jakub Nepustil (Živé Prachatice), ale především na tři stovky účastníků.

Dorazilo i pět aut s Ukrajinci z Písku - jelikož se nejednalo o žádné luxusní vozy, které by „úkáčka" dovezly, nebylo komu co závidět, jak je v části takto běžence titulující sobecké populace běžné.

Přátelskou atmosféru zpestřilo hudební vystoupení ukrajinských hudebníků, plně pocházejících z před válkou prchnuvších civilistů. Repertoár sestával z lidových písní jejich ruskou agresí postižené vlasti. V obdobném duchu byla i ukázka gastronomických tradic, takže se samozřejmě podával boršč v několika variantách (léta u nás považovaný mnohými za ruské jídlo, ale v rodném listu má Ukrajinu), stejně jako pirožky, na do večera planoucím ohni pak grilované maso i sladké pečivo.

Svůj prostor si našly děti, pro které byly uspořádány zábavné soutěže, a naopak ony vystavily své obrázky na improvizované venkovní výstavě. Byla to zkrátka vydařená akce! 

Foto: Samuel Vašin


Fotografie


Autor: Petr Hejna, Samuel Vašin

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.