PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Dead End má letní verzi u vody. Program zabaví dospělé i děti

Festival Dead End má letní verzi u vody. Program zabaví dospělé i děti

Čtvrtek, 19.05.2022 / článek

 

V pátek 20. a sobotu 21. května se v Rožmberku nad Vltavou koná letní podoba Dead End Festivalu – Dead End u vody. Dvoudenní program slibuje porci skvělé muziky a zábavu pro celou rodinu. Festival, kam dospěláci rádi vezmou s sebou i své děti.

„Nechceme se postavit do řady letních festivalů, na které jste zvyklí. Náš záměr je jasný: setkání přátel a kamarádů v krásném prostředí u skvělé muziky s programem pro celou rodinu," uvádí za Dead End tým Radim Pígl.

Dead End u vody není postaven jen na hudbě, ale nabídne i bohatý doprovodný program, který zahrne sport, zábavu a tvoření. Dead End tým si vždy zakládal i na servisu a zázemí, a nejinak tomu bude i na jeho letní verzi. Na festivalu bude možné ubytování ve stanech přímo v areálu. 

V pátek 20. května bude areál otevřený od 16 hodin a první kapela vystoupí v 17:30. Můžete se těšit mimo jiné na kultovní Mňágu a Žďorp nebo na speciální akustický set nezaměnitelných The.Switch. Sobotní program startuje ve 13 hodin. Během sobotního programu dáme příležitost dvěma mladým začínajícím kapelám. První kapela hlavního programu zahraje od 16 hodin. Line Up bude znovu nabitý, vystoupí Gaia Mesiah, energií nabitý Honza Křížek, speciální set zahrají Locomotive a program uzavřou Satisfvcktion unplugged.

Protože Dead End u vody nemá ambice soustředit se jen na hudební stránku, nabídne také něco navíc. Oba dny si užije opravdu celá rodina. Program přinese různé sportovní aktivity, horolezeckou stěnu nebo možnost projížďky na lodi po Vltavě.

"Jsme v Rožmberku a návštěva hradu se přímo nabízí. Určitě si nenechte ujít hradní věž Jakobínku, která byla v nedávné době rekonstruována pomocí středověkých postupů a technologií. Výhled z ní na městečko je přímo neskutečný," dodávají pořadatelé.

Vstupenky budou jak na místě, tak v předprodeji. Veškeré informace najdete na www.deadend.cz a na www.facebook.com/deadendfestival.


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat