PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Než The Drain pokřtí nové album, vyráží s ním na turné. První zastávkou jsou Budějovice

Než The Drain pokřtí nové album, vyráží s ním na turné. První zastávkou jsou Budějovice

Pátek, 29.04.2022 / článek

 

Čtvrtou nahrávku s názvem Old big bad new big good vydala skupina The Drain na podzim loňského roku. Křtu alba se sice dočká až 14. května v pražském Café v lese, ale Jihočeši si desku budou moci v předstihu poslechnout na koncertě už dnes, v pátek 29. dubna. Původně prosincové klubové turné kapela odstartuje v budějovickém klubu Tempo (objekt KD Slavie). Spolu s ní vystoupí od 20 hodin Burning Steps a Prášek Proti Blbosti. 

Desetiskladbová studiovka vyšla na konci října na digitálních platformách, v únoru tohoto roku se dočkala i svého vinylové provedení. Deska produkovaná klávesistou českých MYDY Nèrem Scartchem a masterovaná americkým držitelem Grammy za mastering Michaelem Fossenkemperem vyneslo pražské čtveřici hudebníků nominaci v prvním kole hlasování letošních Cen Anděl v kategorii Rock.

„Turbulentní změny plánů jsou něco, na co bychom měli bejt v živý kultuře zvyklý. To neznamená, že nám to nezakroutilo palcema u nohou. Na dvakrát přeložený turné ale už snad tentokrát konečně klapne, na koncertech bude možný si koupit desku na vinylu a další novej merch. Těšíme se, až se po tý dlouhý koncertní abstinenci potkáme s lidma v klubech,” říká frontman kapely a šéf vydavatelství Dayspeed Music Daniel Šubrt.

Koncertní sérii odstartují 29. dubna spolu s Burning Steps a Prášek Proti Blbosti v českobudějovickém Klubu Tempo, následují zastávky v plzeňském Divadle Pod Lampou, brněnském Bajkazylu, znojemském Gogo klubu spolu s Objects a křest alba se uskuteční 14. května na domácí půdě v pražském Café V les. Závěrem, 20. května, zavítají The Drain do českokrumlovského Klubového muzea českého undergroundu. V polovině června zahrají také na 28. ročníku festivalu Rock for People.

Youtube videoklip singlu Oh, David!


Autor: -i, dap-

Pokáč přiveze do Tábora show z O2 areny. Bude poslední v roce

 Oblíbený písničkář Pokáč přiveze do táborského Hotelu Palcát svou show, s níž vystoupil v naprosto plné pražské O2 areně, kde s ním jeho písničky zpívalo 14 tisíc lidí od dětí po dospělé. Koncert, který se uskuteční v pátek 7. října od 20 hodin, bude Pokáčovo posledním letošním vystoupení v České republice. Táborský festival vína, jídla a kultury tímto koncertem ukočí svůj 14. ročník. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ZDE. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


senior bez nehod

Ostatní / divadelní přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
06.10.2022 od 13:00 hod.

 

Kurz korálkování

Ostatní / workshop / od 6 - 120 let
Dům kultury Milevsko
06.10.2022 od 16:00 hod.