PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Než The Drain pokřtí nové album, vyráží s ním na turné. První zastávkou jsou Budějovice

Než The Drain pokřtí nové album, vyráží s ním na turné. První zastávkou jsou Budějovice

Pátek, 29.04.2022 / článek

 

Čtvrtou nahrávku s názvem Old big bad new big good vydala skupina The Drain na podzim loňského roku. Křtu alba se sice dočká až 14. května v pražském Café v lese, ale Jihočeši si desku budou moci v předstihu poslechnout na koncertě už dnes, v pátek 29. dubna. Původně prosincové klubové turné kapela odstartuje v budějovickém klubu Tempo (objekt KD Slavie). Spolu s ní vystoupí od 20 hodin Burning Steps a Prášek Proti Blbosti. 

Desetiskladbová studiovka vyšla na konci října na digitálních platformách, v únoru tohoto roku se dočkala i svého vinylové provedení. Deska produkovaná klávesistou českých MYDY Nèrem Scartchem a masterovaná americkým držitelem Grammy za mastering Michaelem Fossenkemperem vyneslo pražské čtveřici hudebníků nominaci v prvním kole hlasování letošních Cen Anděl v kategorii Rock.

„Turbulentní změny plánů jsou něco, na co bychom měli bejt v živý kultuře zvyklý. To neznamená, že nám to nezakroutilo palcema u nohou. Na dvakrát přeložený turné ale už snad tentokrát konečně klapne, na koncertech bude možný si koupit desku na vinylu a další novej merch. Těšíme se, až se po tý dlouhý koncertní abstinenci potkáme s lidma v klubech,” říká frontman kapely a šéf vydavatelství Dayspeed Music Daniel Šubrt.

Koncertní sérii odstartují 29. dubna spolu s Burning Steps a Prášek Proti Blbosti v českobudějovickém Klubu Tempo, následují zastávky v plzeňském Divadle Pod Lampou, brněnském Bajkazylu, znojemském Gogo klubu spolu s Objects a křest alba se uskuteční 14. května na domácí půdě v pražském Café V les. Závěrem, 20. května, zavítají The Drain do českokrumlovského Klubového muzea českého undergroundu. V polovině června zahrají také na 28. ročníku festivalu Rock for People.

Youtube videoklip singlu Oh, David!


Autor: -i, dap-

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.