PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Než The Drain pokřtí nové album, vyráží s ním na turné. První zastávkou jsou Budějovice

Než The Drain pokřtí nové album, vyráží s ním na turné. První zastávkou jsou Budějovice

Pátek, 29.04.2022 / článek

 

Čtvrtou nahrávku s názvem Old big bad new big good vydala skupina The Drain na podzim loňského roku. Křtu alba se sice dočká až 14. května v pražském Café v lese, ale Jihočeši si desku budou moci v předstihu poslechnout na koncertě už dnes, v pátek 29. dubna. Původně prosincové klubové turné kapela odstartuje v budějovickém klubu Tempo (objekt KD Slavie). Spolu s ní vystoupí od 20 hodin Burning Steps a Prášek Proti Blbosti. 

Desetiskladbová studiovka vyšla na konci října na digitálních platformách, v únoru tohoto roku se dočkala i svého vinylové provedení. Deska produkovaná klávesistou českých MYDY Nèrem Scartchem a masterovaná americkým držitelem Grammy za mastering Michaelem Fossenkemperem vyneslo pražské čtveřici hudebníků nominaci v prvním kole hlasování letošních Cen Anděl v kategorii Rock.

„Turbulentní změny plánů jsou něco, na co bychom měli bejt v živý kultuře zvyklý. To neznamená, že nám to nezakroutilo palcema u nohou. Na dvakrát přeložený turné ale už snad tentokrát konečně klapne, na koncertech bude možný si koupit desku na vinylu a další novej merch. Těšíme se, až se po tý dlouhý koncertní abstinenci potkáme s lidma v klubech,” říká frontman kapely a šéf vydavatelství Dayspeed Music Daniel Šubrt.

Koncertní sérii odstartují 29. dubna spolu s Burning Steps a Prášek Proti Blbosti v českobudějovickém Klubu Tempo, následují zastávky v plzeňském Divadle Pod Lampou, brněnském Bajkazylu, znojemském Gogo klubu spolu s Objects a křest alba se uskuteční 14. května na domácí půdě v pražském Café V les. Závěrem, 20. května, zavítají The Drain do českokrumlovského Klubového muzea českého undergroundu. V polovině června zahrají také na 28. ročníku festivalu Rock for People.

Youtube videoklip singlu Oh, David!


Autor: -i, dap-

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
24.03.2023 - 26.03.2023 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

PRECEDENS

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.