PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Při křtu knihy o filmovém příběhu Gumpa tuhla čokoláda. Lidi ale počasí neodradilo

Při křtu knihy o filmovém příběhu Gumpa tuhla čokoláda. Lidi ale počasí neodradilo

Středa, 11.05.2022 / fotoreport

 

Pohádky, zpívání písní z filmu o psu Gumpovi v podání žáků ZŠ Čekanice, kouzelník, tvořivé dílny, komentované prohlídky Muzea čokolády a marcipánu a zejména pak křest filmové knihy o Gumpovi. To byly Velikonce s Gumpem, které se konaly v Kotnovské ulici v Táboře v době velikonočních svátků. Slavnostního uvedení knihy se zúčastnila herečka a influencerka Anna Šulcová, tvůrce příběhu Filip Rožek a Lukáš Fišer aj.  

Zájemci o příběh toulavého psa z útulku ulici doslova zaplnili a  ani ne příliš přízivé počasí děti a jejich trpělivé rodiče neodradilo. Další šanci Gumpa potkat budou mít jeho příznivci 15. května na Žižkově náměstí v Táboře, kde se od 13 hodin koná oslava 25 let fungování rodinného centra Radost. Více ZDE.   


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.