PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


DIY fest je zpět. Přijedou Esazlesa a nebude chybět závod rychlovarných konvic

DIY fest je zpět. Přijedou Esazlesa a nebude chybět závod rychlovarných konvic

Čtvrtek, 28.04.2022 / článek

 

V sobotu 30. dubna se do prostor kulturního centra Cesta v Táboře vrací po nucené covid pauze festival DIY fest. Jak vypadal poslední ročník si můžete připomenout v tomto článku a galerii. Změnou na tomto ročníku bude rozšíření prostor, kde budou kapely a umělci vystupovat. Na akci vystoupí například Esazlesa, Chorobopop, Kung-fu Girlz či budějovičtí REK. Návštěvníci nepřijdou ani o kultovní soutěž - závod rychlovarných konvic. Start festu je ve 14 hodin. 

"Kromě již tradičního dvora, kde bude venkovní podium a akustického hraní u ohýnku, se bude hrát i ve vnitřním prostoru, tzv. Sklepníku. Jsme každopádně připraveni i na deštivou variantu festivalu," říká pořadatel akce Radim Oliva z R - DIY booking. 

Celý festival začne ve 14 hodin právě recesistickou soutěží Závod rychlovarných konvic. "Vezměte si s sebou na festival svoji rychlovarnou konvici a zapojte se do soutěže, doporučujeme předchozí rezervaci," podotýká pořadatel. 

Následně začne hudební část, kdy se budou kapely střídat na venkovním podiu (dvoře) a vnitřním prostoru (sklepník), v případě deště by se hrálo v prostoru divadla, které je v rámci objektu Ctiborova mlýna.

Na letošní ročník dorazí Esazlesa, již legendární emo hardcore z Plzně. "Ti v současné době hrají jen výjimečně a jsme rádi, že si udělali čas na Tábor, kde jejich koncerty byly vždycky výborné a plné energie," popisuje Radim Oliva. 

Z největší dálky, z Rožnova pod Radhoštěm, přijedou Chorobopop. Post punk s originálním „rožnovským“ zvukem a s nezaměnitelným zpěvem Ctiba, který zároveň vystoupí i se svým solo projektem. Kapela je v nejlepší formě, hraje jeden koncert za druhým a vše se 100 % nasazením.

Pražské floutky Kung-fu girlz v Táboře není třeba moc představovat. Punk rock, který v Táboře vymetl snad všechny koncertní místa, v sestavě je nově na kytaru Kráťa alias Oioipiratoi.

Plzeňské duo Lusky se na stejném místě objevilo jako předkapela Lvmen, tentokrát zahrají ve sklepě, kam také patří. Hlučný rock’n’roll punk v sestavě kytara a bicí zpravidla nenechá nejen podupávat nohou.
 Přitvrdit měli Impulsealer, kvůli nemoci však budou nahrazení rakouskou úderkou Desolat. Podobně dopadli také Youthful Indiscretion, které nahradí téměř domácí Crayfish. A nakonec se nemoc nevyhnula ani REK. Místo nich vystoupí Playhouse - Bouška, Hřivňák, Janoušek. Jedná se o nový projekt, obsazením mix Esazlesa a Povodí Ohře a hudebně? "It´s easier to listen to our music than to our bullshit."

Hitmaker Šrája & His Fabulous jsou hlavními hosty u ohýnku. Kytara a akordeon rozjaří návštěvníky v pozdější hodinu.

Vstupné na celou akci je 300 Kč. Startovné na závod rychlovarných konvic je 50 Kč, pro účastníky festivalu je zdarma. Pro soutěžící jsou připraveny hmotné ceny.

Ubytování je možné přímo na místě po předchozí domluvě, více informací je přímo v události na Facebooku.

PROGRAM

13:00 - OPEN
14:00 - 14:15 Registrace závodníků
14:15 - 16:15 Závod rychlovarných konvic

17:00 - 17:40 Desolat (A) (sklep)
17:50 - 18:35 Kung-fu Girlz (dvůr)
18:45 - 19:15 Crayfish (sklep)
19:30 - 20:10 Chorobopop (dvůr)
20:20 - 21:00 Lusky (sklep)
21.10 - 22:00 Esazlesa (dvůr)
22:15 - 22:45 Ctib (sklep)
23:00 - 23:40 Šrája (ohýnek)
23:50 - 00:30 Bouška, Hřivňák, Janoušek (sklep)
00:30+ after pouštěčka (sklep/ohýnek)


Autor: Dap, - i -

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Vernisáž "Pražští amatérští výtvarníci"

Výstava
Galerie M v Milevsku
04.12.2023 od 17:00 hod.