PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


DIY fest je zpět. Přijedou Esazlesa a nebude chybět závod rychlovarných konvic

DIY fest je zpět. Přijedou Esazlesa a nebude chybět závod rychlovarných konvic

Čtvrtek, 28.04.2022 / článek

 

V sobotu 30. dubna se do prostor kulturního centra Cesta v Táboře vrací po nucené covid pauze festival DIY fest. Jak vypadal poslední ročník si můžete připomenout v tomto článku a galerii. Změnou na tomto ročníku bude rozšíření prostor, kde budou kapely a umělci vystupovat. Na akci vystoupí například Esazlesa, Chorobopop, Kung-fu Girlz či budějovičtí REK. Návštěvníci nepřijdou ani o kultovní soutěž - závod rychlovarných konvic. Start festu je ve 14 hodin. 

"Kromě již tradičního dvora, kde bude venkovní podium a akustického hraní u ohýnku, se bude hrát i ve vnitřním prostoru, tzv. Sklepníku. Jsme každopádně připraveni i na deštivou variantu festivalu," říká pořadatel akce Radim Oliva z R - DIY booking. 

Celý festival začne ve 14 hodin právě recesistickou soutěží Závod rychlovarných konvic. "Vezměte si s sebou na festival svoji rychlovarnou konvici a zapojte se do soutěže, doporučujeme předchozí rezervaci," podotýká pořadatel. 

Následně začne hudební část, kdy se budou kapely střídat na venkovním podiu (dvoře) a vnitřním prostoru (sklepník), v případě deště by se hrálo v prostoru divadla, které je v rámci objektu Ctiborova mlýna.

Na letošní ročník dorazí Esazlesa, již legendární emo hardcore z Plzně. "Ti v současné době hrají jen výjimečně a jsme rádi, že si udělali čas na Tábor, kde jejich koncerty byly vždycky výborné a plné energie," popisuje Radim Oliva. 

Z největší dálky, z Rožnova pod Radhoštěm, přijedou Chorobopop. Post punk s originálním „rožnovským“ zvukem a s nezaměnitelným zpěvem Ctiba, který zároveň vystoupí i se svým solo projektem. Kapela je v nejlepší formě, hraje jeden koncert za druhým a vše se 100 % nasazením.

Pražské floutky Kung-fu girlz v Táboře není třeba moc představovat. Punk rock, který v Táboře vymetl snad všechny koncertní místa, v sestavě je nově na kytaru Kráťa alias Oioipiratoi.

Plzeňské duo Lusky se na stejném místě objevilo jako předkapela Lvmen, tentokrát zahrají ve sklepě, kam také patří. Hlučný rock’n’roll punk v sestavě kytara a bicí zpravidla nenechá nejen podupávat nohou.
 Přitvrdit měli Impulsealer, kvůli nemoci však budou nahrazení rakouskou úderkou Desolat. Podobně dopadli také Youthful Indiscretion, které nahradí téměř domácí Crayfish. A nakonec se nemoc nevyhnula ani REK. Místo nich vystoupí Playhouse - Bouška, Hřivňák, Janoušek. Jedná se o nový projekt, obsazením mix Esazlesa a Povodí Ohře a hudebně? "It´s easier to listen to our music than to our bullshit."

Hitmaker Šrája & His Fabulous jsou hlavními hosty u ohýnku. Kytara a akordeon rozjaří návštěvníky v pozdější hodinu.

Vstupné na celou akci je 300 Kč. Startovné na závod rychlovarných konvic je 50 Kč, pro účastníky festivalu je zdarma. Pro soutěžící jsou připraveny hmotné ceny.

Ubytování je možné přímo na místě po předchozí domluvě, více informací je přímo v události na Facebooku.

PROGRAM

13:00 - OPEN
14:00 - 14:15 Registrace závodníků
14:15 - 16:15 Závod rychlovarných konvic

17:00 - 17:40 Desolat (A) (sklep)
17:50 - 18:35 Kung-fu Girlz (dvůr)
18:45 - 19:15 Crayfish (sklep)
19:30 - 20:10 Chorobopop (dvůr)
20:20 - 21:00 Lusky (sklep)
21.10 - 22:00 Esazlesa (dvůr)
22:15 - 22:45 Ctib (sklep)
23:00 - 23:40 Šrája (ohýnek)
23:50 - 00:30 Bouška, Hřivňák, Janoušek (sklep)
00:30+ after pouštěčka (sklep/ohýnek)


Autor: Dap, - i -

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.