PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Gump a Bolek Polívka dělali radost dětem v táborské nemocnici

Gump a Bolek Polívka dělali radost dětem v táborské nemocnici

Středa, 13.04.2022 / fotoreport + článek

 

První z 20 velkých plyšových psů Gumpů dělá radost nemocným dětem na dětském oddělení Nemocnice Tábor. Slavnostně tam sto padesát centimetrů velkého plyšáka odhalil autor knihy o toulavé psovi Gumpovi Filip Rožek, režisér a kameraman stejnojmenného filmu F.A. Brabec a herec Bolek Polívka.

"Mám svých šest dětí a tady je jich ještě více, je třeba jim dělat radost. Po třech letech se tu navíc potkávám s hereckým kolegou Gumpem. Jen doufám, že s tímto velkým plyšovým to bude jednodušší, s malým byly na natáčení občas problémy,"
usmívá se oblíbený herec s tím, že svůj věk počítá na své psy. Už mu prý táhne na šestého boxera.

"Příběh s Gumpem pokračuje. Vzhledem k mému vztahu s Táborem, šel první plyšový pes právě sem. Ostatní zatím nevím kam půjdou ale už u toho nebude taková oslava a Bolek. Věnujeme je nenávratně a hlavně podle pocitů, chceme, aby dělali radost," doplnil Filip Rožek. Dětské oddělení také dostalo Bolkem Polívkou podepsanou filmovou knihu.

Tu tvůrci pokřtí v sobotu 16. dubna v táborském Muzeu čokolády a marcipánu při akci Velikonoce s Gumpem. Akce od 10 hodin nabídne v Klokotské ulici i muzeu rodinný program. Zvlášť nadšení budou fanoušci filmu Gump, influencerky Anny Šulcové a čokolády. Návštěvníky čeká kromě křtu knihy, autogramiáda a den plný her, zábavy a soutěží. 

Ulice u Muzea čokolády bude patřit stánkům s hrami, dílničkám pro děti, čokoládovým dobrotám a hlavně programu na podiu, který začíná v 10 hodin. Děti potěší pohádka Jabloňová panna, kouzlení, kolo štěstí nebo si poslech písničky z filmu Gump v podání táborského sboru Čekanka. Ve 12:15 začíná debata s tvůrci filmu režisérem F. A. Brabcem, autorem knihy o Gumpovi Filipem Rožkem a Annou Šulcovou, která si ve filmu zahrála sestřičku na veterině. Ve 13 hodin se naváže křtem, po kterém bude následovat autogramiáda.

K programu na ulici se můžete těšit i na návštěvu Muzea čokolády. Kromě oblíbených komentovaných prohlídek čeká děti malování na obličej, hra o poklad, tvořivé dílničky a hlavně spousta čokoládových dobrot ve všech možných podobách.

Program na ulici je celý zdarma, vstupné do Muzea je dle ceníku.

Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.