PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborské kapely zahrály v Univerzitě pro Ukrajinu

Táborské kapely zahrály v Univerzitě pro Ukrajinu

Čtvrtek, 07.04.2022 / fotoreport + článek

 

Více než měsíc probíhá válka na Ukrajině a vzedmuvší se vlna pomoci a solidarity neopadá. A ačkoli se říká, že ve válce múzy mlčí, ukazuje se, že tomu tak není, což už historie několikrát potvrdila. Ani táborská kulturní scéna nezaostává, a tak se několik muzikantů sešlo v místním klubu Univerzita a bez nároku na honorář rozvibrovalo prostory rozličnými styly a žánry. Od jazzu po rock, bez rozdílu věku, složení, pestrosti nástrojů nebo počtu členů se rozhodli ukázat, že jim osud Ukrajiny a jejího národa není lhostejný a že pomoct je naprosto přirozená věc.

Celý výtěžek, přes 50 000 korun, putoval na účet Charity a dalších 11 140 korun bylo vybráno prodejem placek a stužek, finance šly na pomoc organizace Pomoc Ukrajině z Tábora, kterou spolu s Kateřinou a Michalem Tichých organizuje Vasyl Yurkiv. Ti se snaží organizovat sbírky potravin, lékařského materiálu, oblečení i dalších věcí, které pomohou tam, kde je to potřeba. Placky jsou stále k dispozici třeba v kavárně a knihkupectví Jednota a na webu organizace najdete další informace jak a kde můžete pomoci. Všem, kterým tato situace není lhostejná, patří veliké díky. 

V sobotu 16. dubna se pak v zahradě Střelnice na podporu koná gastroakce Chutě Ukrajiny, start je v 11 hodin. 
 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Pokáč přiveze do Tábora show z O2 areny. Bude poslední v roce

 Oblíbený písničkář Pokáč přiveze do táborského Hotelu Palcát svou show, s níž vystoupil v naprosto plné pražské O2 areně, kde s ním jeho písničky zpívalo 14 tisíc lidí od dětí po dospělé. Koncert, který se uskuteční v pátek 7. října od 20 hodin, bude Pokáčovo posledním letošním vystoupení v České republice. Táborský festival vína, jídla a kultury tímto koncertem ukočí svůj 14. ročník. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ZDE. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


senior bez nehod

Ostatní / divadelní přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
06.10.2022 od 13:00 hod.

 

Kurz korálkování

Ostatní / workshop / od 6 - 120 let
Dům kultury Milevsko
06.10.2022 od 16:00 hod.