PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborské kapely zahrály v Univerzitě pro Ukrajinu

Táborské kapely zahrály v Univerzitě pro Ukrajinu

Čtvrtek, 07.04.2022 / fotoreport + článek

 

Více než měsíc probíhá válka na Ukrajině a vzedmuvší se vlna pomoci a solidarity neopadá. A ačkoli se říká, že ve válce múzy mlčí, ukazuje se, že tomu tak není, což už historie několikrát potvrdila. Ani táborská kulturní scéna nezaostává, a tak se několik muzikantů sešlo v místním klubu Univerzita a bez nároku na honorář rozvibrovalo prostory rozličnými styly a žánry. Od jazzu po rock, bez rozdílu věku, složení, pestrosti nástrojů nebo počtu členů se rozhodli ukázat, že jim osud Ukrajiny a jejího národa není lhostejný a že pomoct je naprosto přirozená věc.

Celý výtěžek, přes 50 000 korun, putoval na účet Charity a dalších 11 140 korun bylo vybráno prodejem placek a stužek, finance šly na pomoc organizace Pomoc Ukrajině z Tábora, kterou spolu s Kateřinou a Michalem Tichých organizuje Vasyl Yurkiv. Ti se snaží organizovat sbírky potravin, lékařského materiálu, oblečení i dalších věcí, které pomohou tam, kde je to potřeba. Placky jsou stále k dispozici třeba v kavárně a knihkupectví Jednota a na webu organizace najdete další informace jak a kde můžete pomoci. Všem, kterým tato situace není lhostejná, patří veliké díky. 

V sobotu 16. dubna se pak v zahradě Střelnice na podporu koná gastroakce Chutě Ukrajiny, start je v 11 hodin. 
 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.