PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborské kapely zahrály v Univerzitě pro Ukrajinu

Táborské kapely zahrály v Univerzitě pro Ukrajinu

Čtvrtek, 07.04.2022 / fotoreport + článek

 

Více než měsíc probíhá válka na Ukrajině a vzedmuvší se vlna pomoci a solidarity neopadá. A ačkoli se říká, že ve válce múzy mlčí, ukazuje se, že tomu tak není, což už historie několikrát potvrdila. Ani táborská kulturní scéna nezaostává, a tak se několik muzikantů sešlo v místním klubu Univerzita a bez nároku na honorář rozvibrovalo prostory rozličnými styly a žánry. Od jazzu po rock, bez rozdílu věku, složení, pestrosti nástrojů nebo počtu členů se rozhodli ukázat, že jim osud Ukrajiny a jejího národa není lhostejný a že pomoct je naprosto přirozená věc.

Celý výtěžek, přes 50 000 korun, putoval na účet Charity a dalších 11 140 korun bylo vybráno prodejem placek a stužek, finance šly na pomoc organizace Pomoc Ukrajině z Tábora, kterou spolu s Kateřinou a Michalem Tichých organizuje Vasyl Yurkiv. Ti se snaží organizovat sbírky potravin, lékařského materiálu, oblečení i dalších věcí, které pomohou tam, kde je to potřeba. Placky jsou stále k dispozici třeba v kavárně a knihkupectví Jednota a na webu organizace najdete další informace jak a kde můžete pomoci. Všem, kterým tato situace není lhostejná, patří veliké díky. 

V sobotu 16. dubna se pak v zahradě Střelnice na podporu koná gastroakce Chutě Ukrajiny, start je v 11 hodin. 
 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dymytry & Hämatom CZtour 2023

Hudba / koncert
Hotel Palcát
01.04.2023 od 18:00 hod.

 

100 let tradic československé myslivosti

Výstava / 100 let tradic československé myslivosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 30.07.2023
vícedenní akce

 

„České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti

Výstava / „České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 31.10.2023
vícedenní akce

 

Voda? Voda!

Výstava / Voda? Voda!
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 22.06.2023
vícedenní akce