PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala se připojí k Sousedské štafetě. Koncerty podpoří ukrajinské děti

Divadlo Oskara Nedbala se připojí k Sousedské štafetě. Koncerty podpoří ukrajinské děti

Středa, 02.03.2022 / článek

 

 Divadlo Oskara Nedbala Tábor se připojuje k vlně solidarity s Ukrajinou. Ve středu 2. března se od 19.30 hodin v jeho foyer a v DON klubu uskuteční benefiční koncert na pomoc ukrajinským dětem. Během večera vystoupí mezzosopranistka Karolína Berková za klavírního doprovodu Karla Juráně, dvanáctičlenný Salónní orchestr z Plané nad Lužnicí, houslista Jiří Kubeček společně s kytaristou Vojtěchem Vrtiškou, skladatel a klavírista Chalupski a duo Kalle.

Veškerý výtěžek poputuje na krizovou sbírku na pomoc Ukrajině vyhlášenou organizací Unicef. Tato organizace se dlouhodobě věnuje pomoci dětem zasaženým válečnými a humanitárními konflikty.

„Události posledních dnů na nedaleké Ukrajině nás šokují, strašně mrzí a trápí. S jejími statečnými obyvateli cítíme solidaritu a sounáležitost. Z našeho pohledu je ale úplně nejhorší fakt, že tento konflikt znamená bezprostřední ohrožení života a duševního zdraví pro 7,5 milionu dětí! Proto jsme se rozhodli podpořit aktivity právě organizace Unicef,"
říká za divadlo jeho PR pracovník Patrik Kučera.

Divadlo Oskara Nedbala se tímto připojuje ke kampani Sousedská štafeta pro Ukrajinu koordinované knihkupectvím Jednota, do něhož se různými formami pomoci válkou zasažené Ukrajině zapojují táborské subjekty. Více v plakátu níže.


Fotografie


Autor: -i-

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.