PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala se připojí k Sousedské štafetě. Koncerty podpoří ukrajinské děti

Divadlo Oskara Nedbala se připojí k Sousedské štafetě. Koncerty podpoří ukrajinské děti

Středa, 02.03.2022 / článek

 

 Divadlo Oskara Nedbala Tábor se připojuje k vlně solidarity s Ukrajinou. Ve středu 2. března se od 19.30 hodin v jeho foyer a v DON klubu uskuteční benefiční koncert na pomoc ukrajinským dětem. Během večera vystoupí mezzosopranistka Karolína Berková za klavírního doprovodu Karla Juráně, dvanáctičlenný Salónní orchestr z Plané nad Lužnicí, houslista Jiří Kubeček společně s kytaristou Vojtěchem Vrtiškou, skladatel a klavírista Chalupski a duo Kalle.

Veškerý výtěžek poputuje na krizovou sbírku na pomoc Ukrajině vyhlášenou organizací Unicef. Tato organizace se dlouhodobě věnuje pomoci dětem zasaženým válečnými a humanitárními konflikty.

„Události posledních dnů na nedaleké Ukrajině nás šokují, strašně mrzí a trápí. S jejími statečnými obyvateli cítíme solidaritu a sounáležitost. Z našeho pohledu je ale úplně nejhorší fakt, že tento konflikt znamená bezprostřední ohrožení života a duševního zdraví pro 7,5 milionu dětí! Proto jsme se rozhodli podpořit aktivity právě organizace Unicef,"
říká za divadlo jeho PR pracovník Patrik Kučera.

Divadlo Oskara Nedbala se tímto připojuje ke kampani Sousedská štafeta pro Ukrajinu koordinované knihkupectvím Jednota, do něhož se různými formami pomoci válkou zasažené Ukrajině zapojují táborské subjekty. Více v plakátu níže.


Fotografie


Autor: -i-

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat