PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala se připojí k Sousedské štafetě. Koncerty podpoří ukrajinské děti

Divadlo Oskara Nedbala se připojí k Sousedské štafetě. Koncerty podpoří ukrajinské děti

Středa, 02.03.2022 / článek

 

 Divadlo Oskara Nedbala Tábor se připojuje k vlně solidarity s Ukrajinou. Ve středu 2. března se od 19.30 hodin v jeho foyer a v DON klubu uskuteční benefiční koncert na pomoc ukrajinským dětem. Během večera vystoupí mezzosopranistka Karolína Berková za klavírního doprovodu Karla Juráně, dvanáctičlenný Salónní orchestr z Plané nad Lužnicí, houslista Jiří Kubeček společně s kytaristou Vojtěchem Vrtiškou, skladatel a klavírista Chalupski a duo Kalle.

Veškerý výtěžek poputuje na krizovou sbírku na pomoc Ukrajině vyhlášenou organizací Unicef. Tato organizace se dlouhodobě věnuje pomoci dětem zasaženým válečnými a humanitárními konflikty.

„Události posledních dnů na nedaleké Ukrajině nás šokují, strašně mrzí a trápí. S jejími statečnými obyvateli cítíme solidaritu a sounáležitost. Z našeho pohledu je ale úplně nejhorší fakt, že tento konflikt znamená bezprostřední ohrožení života a duševního zdraví pro 7,5 milionu dětí! Proto jsme se rozhodli podpořit aktivity právě organizace Unicef,"
říká za divadlo jeho PR pracovník Patrik Kučera.

Divadlo Oskara Nedbala se tímto připojuje ke kampani Sousedská štafeta pro Ukrajinu koordinované knihkupectvím Jednota, do něhož se různými formami pomoci válkou zasažené Ukrajině zapojují táborské subjekty. Více v plakátu níže.


Fotografie


Autor: -i-

Pokáč přiveze do Tábora show z O2 areny. Bude poslední v roce

 Oblíbený písničkář Pokáč přiveze do táborského Hotelu Palcát svou show, s níž vystoupil v naprosto plné pražské O2 areně, kde s ním jeho písničky zpívalo 14 tisíc lidí od dětí po dospělé. Koncert, který se uskuteční v pátek 7. října od 20 hodin, bude Pokáčovo posledním letošním vystoupení v České republice. Táborský festival vína, jídla a kultury tímto koncertem ukočí svůj 14. ročník. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ZDE. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


senior bez nehod

Ostatní / divadelní přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
06.10.2022 od 13:00 hod.

 

Kurz korálkování

Ostatní / workshop / od 6 - 120 let
Dům kultury Milevsko
06.10.2022 od 16:00 hod.