PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Skrytý talent Milana Caise poprvé levituje. Dílo bude v táborském divadle do června

Skrytý talent Milana Caise poprvé levituje. Dílo bude v táborském divadle do června

Středa, 02.02.2022 / fotoreport

 

Vizuální umělec a hudebník, člen kapely Tata Bojs, Milan Cais nainstaloval ve foyer táborského Divadla Oskara Nedbala dílo Skrytý talent. Spermie, z nichž jen jedna dostane šanci, vystavuje poprvé dle svého původního plánu - tedy zavěšené, levitující v prostoru. Instalace bude v divadle ke zhlédnutí do konce června. Vernisážový program pokračoval v DON klubu. Vystoupilo tam duo Jaromír 99 (Kavka Band, Priezznitz, Alois Nebel...) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Kavka Band,...). Po nich následovala afterparty s DJ Mardošou (Tata Bojs) a Milanem Caisem za malými bicími. A tančilo se... 

Ve čtcrtek 3. února se v Divadle Oskara Nedbala koná vernisáž výstavy táborského výtvarníka Romana Pečenky, který ve svých dílech nastavuje zrcadlo jak problémům středoevropského významu, tak i banalitám všedního dne. Umění má podle autora vzbuzovat emoce. Roman Pečenka jím i záměrně provokuje. Práce tohoto insitního umělce málokdo přejde bez povšimnutí. Jeho díla patří k těm, která diváka strhnou na první pohled. Jeho jemné provokace balancují podobně jako umění autorů typu Jeffa Koonse na hranici kýče. Přestože výtvarná kvalita děl odkazuje k estetice Pop-artu jsou jeho kompozice obohaceny o nezbytnou anekdotičnost. Výstava s názvem Ženy a ostatní ve foyer divadla potrvá do 20. března. V rámci vernisáže vystoupí v DON klubu od 18.30 hodin anglický zpěvák a textař Adrian T. Bell.


Fotografie


Autor: David Peltán

Pokáč přiveze do Tábora show z O2 areny. Bude poslední v roce

 Oblíbený písničkář Pokáč přiveze do táborského Hotelu Palcát svou show, s níž vystoupil v naprosto plné pražské O2 areně, kde s ním jeho písničky zpívalo 14 tisíc lidí od dětí po dospělé. Koncert, který se uskuteční v pátek 7. října od 20 hodin, bude Pokáčovo posledním letošním vystoupení v České republice. Táborský festival vína, jídla a kultury tímto koncertem ukočí svůj 14. ročník. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ZDE. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


senior bez nehod

Ostatní / divadelní přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
06.10.2022 od 13:00 hod.

 

Kurz korálkování

Ostatní / workshop / od 6 - 120 let
Dům kultury Milevsko
06.10.2022 od 16:00 hod.