PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Skrytý talent Milana Caise poprvé levituje. Dílo bude v táborském divadle do června

Skrytý talent Milana Caise poprvé levituje. Dílo bude v táborském divadle do června

Středa, 02.02.2022 / fotoreport

 

Vizuální umělec a hudebník, člen kapely Tata Bojs, Milan Cais nainstaloval ve foyer táborského Divadla Oskara Nedbala dílo Skrytý talent. Spermie, z nichž jen jedna dostane šanci, vystavuje poprvé dle svého původního plánu - tedy zavěšené, levitující v prostoru. Instalace bude v divadle ke zhlédnutí do konce června. Vernisážový program pokračoval v DON klubu. Vystoupilo tam duo Jaromír 99 (Kavka Band, Priezznitz, Alois Nebel...) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Kavka Band,...). Po nich následovala afterparty s DJ Mardošou (Tata Bojs) a Milanem Caisem za malými bicími. A tančilo se... 

Ve čtcrtek 3. února se v Divadle Oskara Nedbala koná vernisáž výstavy táborského výtvarníka Romana Pečenky, který ve svých dílech nastavuje zrcadlo jak problémům středoevropského významu, tak i banalitám všedního dne. Umění má podle autora vzbuzovat emoce. Roman Pečenka jím i záměrně provokuje. Práce tohoto insitního umělce málokdo přejde bez povšimnutí. Jeho díla patří k těm, která diváka strhnou na první pohled. Jeho jemné provokace balancují podobně jako umění autorů typu Jeffa Koonse na hranici kýče. Přestože výtvarná kvalita děl odkazuje k estetice Pop-artu jsou jeho kompozice obohaceny o nezbytnou anekdotičnost. Výstava s názvem Ženy a ostatní ve foyer divadla potrvá do 20. března. V rámci vernisáže vystoupí v DON klubu od 18.30 hodin anglický zpěvák a textař Adrian T. Bell.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.