PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Skrytý talent Milana Caise poprvé levituje. Dílo bude v táborském divadle do června

Skrytý talent Milana Caise poprvé levituje. Dílo bude v táborském divadle do června

Středa, 02.02.2022 / fotoreport

 

Vizuální umělec a hudebník, člen kapely Tata Bojs, Milan Cais nainstaloval ve foyer táborského Divadla Oskara Nedbala dílo Skrytý talent. Spermie, z nichž jen jedna dostane šanci, vystavuje poprvé dle svého původního plánu - tedy zavěšené, levitující v prostoru. Instalace bude v divadle ke zhlédnutí do konce června. Vernisážový program pokračoval v DON klubu. Vystoupilo tam duo Jaromír 99 (Kavka Band, Priezznitz, Alois Nebel...) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs, Kavka Band,...). Po nich následovala afterparty s DJ Mardošou (Tata Bojs) a Milanem Caisem za malými bicími. A tančilo se... 

Ve čtcrtek 3. února se v Divadle Oskara Nedbala koná vernisáž výstavy táborského výtvarníka Romana Pečenky, který ve svých dílech nastavuje zrcadlo jak problémům středoevropského významu, tak i banalitám všedního dne. Umění má podle autora vzbuzovat emoce. Roman Pečenka jím i záměrně provokuje. Práce tohoto insitního umělce málokdo přejde bez povšimnutí. Jeho díla patří k těm, která diváka strhnou na první pohled. Jeho jemné provokace balancují podobně jako umění autorů typu Jeffa Koonse na hranici kýče. Přestože výtvarná kvalita děl odkazuje k estetice Pop-artu jsou jeho kompozice obohaceny o nezbytnou anekdotičnost. Výstava s názvem Ženy a ostatní ve foyer divadla potrvá do 20. března. V rámci vernisáže vystoupí v DON klubu od 18.30 hodin anglický zpěvák a textař Adrian T. Bell.


Fotografie


Autor: David Peltán

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hořické pašijové hry v Kláštěrních zahradě v Českém Krumlově

Divadlo
Klášterní zahrada v Českém Krumlově
02.04.2023 od 15:00 hod.

 

Staročeská kuchyně & domácí limonády

Ostatní / setkání / degustace pro děti a rodiče - abstinenti
Kavárna Obývák
02.04.2023 od 13:00 hod.