PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Písek se stal v lednu opět centrem světové jazzové fotografie

Písek se stal v lednu opět centrem světové jazzové fotografie

Pondělí, 10.01.2022 / fotoreport + článek

 

Písecká galerie Portyč opět hostí výstavu Jazz World Photo 2021, která představuje třicet vítězných snímků ze soutěže, jejíž téma jazz inspirovalo 186 fotografů z 36 zemí. Vzhledem k omezením veřejného koncertování kvůli epidemii covidu se na snímcích zrcadlí i tristnost doby, kdy jsou muzikanti zachyceni místy v nezbytných rouškách nebo v prázdném sále.

Prázdný sál ale o vernisáži výstavy rozhodně nebyl. Návštěvníky přitáhla tematika a kvalita prací této soutěže, stejně jako podvečer zpříjemňující vystoupení zpěváka Jana Smigmatora a jeho swingového tria, které tvoří kontrabasista Jan Greifoner, pianista Vladimír Strnad a tenorsaxofonista Jan Kyncl. Trojice Janů o svátku Tří králů, doplněná Vladimírem, rozdala posluchačům příjemnou pohodu, rezonující nedávno odešlými Vánocemi nejen těm, kterým jejich atmosféru evokují americké swingovky Franka Sinatry, Nat King Colea, Louise Armstronga nebo Binga Crosbyho.

Krátký proslov s uvítáním a poděkováním měla vedoucí galerie Ivana Hejlová a Josef Kašpar, ředitel Centra kultury města Písek, které galerii spravuje. Následné, poněkud delší projevy, nepřišly mnohým zas tak nezbytné, jelikož věkový průměr návštěvníků se rozhodně vymykal množině teenagerů, takže při podobných akcích by se mělo přihlížet k tomu, že značná část populace je stará a unavená. 

Malý náhled na zahájení s hudební vložkou ve videu ZDE.

Výstava potrvá do 28. ledna a nezbývá než doufat, že příští ročník nabídne i snímky, neovlivněné pandemií a jejími omezeními, postihujícími umělce i organizátory kulturních akcí.


Fotografie


Autor: Petr Hejna

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


100 let tradic československé myslivosti

Výstava / 100 let tradic československé myslivosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 30.07.2023
vícedenní akce

 

„České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti

Výstava / „České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 31.10.2023
vícedenní akce

 

Voda? Voda!

Výstava / Voda? Voda!
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 22.06.2023
vícedenní akce

 

Návrat velkých šelem

Výstava / Návrat velkých šelem
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 28.07.2023
vícedenní akce