PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Písek se stal v lednu opět centrem světové jazzové fotografie

Písek se stal v lednu opět centrem světové jazzové fotografie

Pondělí, 10.01.2022 / fotoreport + článek

 

Písecká galerie Portyč opět hostí výstavu Jazz World Photo 2021, která představuje třicet vítězných snímků ze soutěže, jejíž téma jazz inspirovalo 186 fotografů z 36 zemí. Vzhledem k omezením veřejného koncertování kvůli epidemii covidu se na snímcích zrcadlí i tristnost doby, kdy jsou muzikanti zachyceni místy v nezbytných rouškách nebo v prázdném sále.

Prázdný sál ale o vernisáži výstavy rozhodně nebyl. Návštěvníky přitáhla tematika a kvalita prací této soutěže, stejně jako podvečer zpříjemňující vystoupení zpěváka Jana Smigmatora a jeho swingového tria, které tvoří kontrabasista Jan Greifoner, pianista Vladimír Strnad a tenorsaxofonista Jan Kyncl. Trojice Janů o svátku Tří králů, doplněná Vladimírem, rozdala posluchačům příjemnou pohodu, rezonující nedávno odešlými Vánocemi nejen těm, kterým jejich atmosféru evokují americké swingovky Franka Sinatry, Nat King Colea, Louise Armstronga nebo Binga Crosbyho.

Krátký proslov s uvítáním a poděkováním měla vedoucí galerie Ivana Hejlová a Josef Kašpar, ředitel Centra kultury města Písek, které galerii spravuje. Následné, poněkud delší projevy, nepřišly mnohým zas tak nezbytné, jelikož věkový průměr návštěvníků se rozhodně vymykal množině teenagerů, takže při podobných akcích by se mělo přihlížet k tomu, že značná část populace je stará a unavená. 

Malý náhled na zahájení s hudební vložkou ve videu ZDE.

Výstava potrvá do 28. ledna a nezbývá než doufat, že příští ročník nabídne i snímky, neovlivněné pandemií a jejími omezeními, postihujícími umělce i organizátory kulturních akcí.


Fotografie


Autor: Petr Hejna

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.