PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Michal Prokop v Lucerně i u vás doma. Připomene zesnulého Luboše Andršta

Michal Prokop v Lucerně i u vás doma. Připomene zesnulého Luboše Andršta

Úterý, 21.12.2021 / článek

 

Michal Prokop se rozhodl svůj avizovaný tradiční Vánoční koncert uspořádat. Koná se dnes, v úterý 21. prosince, od 20 hodin ve Velkém sále Lucerny v Praze. Pro ty, kteří se nemohou akce zúčastnit, bude možnost sledovat koncert online z tepla domova či zahraničí. Koncertu už se bohužel nezúčastní kytarista a kamarád Luboš Andršt, zemřel v pondělí 20. prosince ve věku 73 let. Michal Prokop na něj chce při koncertě zavzpomínat. 

"V noci na dnešek zemřel můj nejstarší spoluhráč, úžasný muzikant a spolužák v rockové škole, jak vždycky říkával, Luboš Andršt. Budeme na něj zítra vzpomínat v Lucerně. Spolu s námi i jeho bratranec Petr Janda. RIP kamaráde!" napsal Michal Prokop na sociální síť Facebook. 

Vánoční koncert Michala Prokopa se koná po roční pauze vynucené loňským tvrdým lockdownem. Organizátoři věří, že třígenerační publikum Michala Prokopa uvítá jak možnost vidět tuto stále aktivní legendu české rockové hudby naživo, tak také prostřednictvím online přenosu, který bude vysílán v nejlepší možné kvalitě. Na jeho zajištění se podílí stejný tým jako na loňském televizním koncertu Národ sobě – kultura tobě, přenášeném naživo z pražského Národního divadla. Sledovat koncert lze ZDE.

Na Vánočním koncertě zazní jak všechny klasické hity Michala Prokopa, tak novinky z nového, letošního alba Mohlo by to bejt nebe... Ty má zpěvák s omlazenou sestavou kapely Framus Five důkladně obehrané vystoupeními na letních festivalech i na podzimním turné, na němž bylo nové album křtěno. Za vynikající prodej alba právě na pódiu velkého sálu Lucerny obdrží Michal Prokop od zástupců vydavatelství Zlatou desku Supraphonu.

Stalo se již tradicí Vánočních koncertů Michala Prokopa, že součástí programu jsou také vystoupení zajímavých hostů, se kterými si protagonista rád zazpívá. Letos se na pódiu Lucerny objeví veterán naší scény a frontman nejstarší stále aktivní české rockové kapely, Petr Janda, bratranec zesnulého Luboše Andrště, který byl v polovině šedesátých let, ještě než se Michal začal plně věnovat soulovému zpěvu, a pomýšlel na dráhu rockového kytaristy, jeho hlavním vzorem. „Po více než padesáti letech budu mít šanci si zazpívat s mým někdejším guru. Těším se na to,“ říká Michal Prokop.

Druhým hostem budou naopak představitelé té nejčerstvější krve naší hudební scény, česko-slovenské trio Colorful People. Nadžánrovou kapelu tvoří vystudovaní hudebníci, kteří Michala Prokopa zaujali na letošním ročníku festivalu Krásný ztráty Live, jejichž je hudebním garantem. „Bylo to pro mě úplné zjevení. Naprosto nečekané. Celý jejich blok jsem strávil v portále, seděl tam na nějaké bedně a sledoval ten úžasný vodopád skvělých výkonů těch tří mladých lidí. Přímo tam, na jevišti, jsem Colorful People pozval jako hosty na náš Vánoční koncert,“ vzpomíná Michal Prokop.

Pro Michala Prokopa je letošní Vánoční koncert unikátní mimo jiné v tom, že se jeho prostřednictvím vrátí na pódium staroslavné Lucerny, která byla vždy Mekkou českých umělců. I on v ní před lety začínal, poprvé zde zpíval v roce 1967 na 1. Československém beatovém festivalu, kdy zde získal titul Nejlepšího zpěváka.

Velkolepý živý přenos je připravován ve spolupráci se společností CyberCor a produkcí Livesignal TV na portálu www.michalprokop.online. V pražské Lucerně se bude vysílat na několik kamer s televizním přenosovým vozem. Diváci si tak vychutnají skvělé záběry s profesionálním zvukem a tím budou mít pocit, jako by si celý koncert užívali přímo v sále. Přidanou hodnotou pro každého diváka bude, že u obrazovky svého televizoru, mobilu, tabletu nebo počítače bude sedět v první řadě, protože bude mít k dispozici exkluzivní záběry.

Vstupenky na živý přenos jsou k zakoupení přímo na stránce streamu www.michalprokop.online a v síti Ticketportal.


Autor: -i, David Peltán-