PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Kapota se po roce dočkalo premiéry hry Schovávaná v síti. Diváky skvěle pobavilo

Divadlo Kapota se po roce dočkalo premiéry hry Schovávaná v síti. Diváky skvěle pobavilo

Středa, 15.12.2021 / fotoreport + článek

 

Táborské ochotnické Divadlo Kapota představilo světu novou hru. S námětem romantické komedie Schovávaná v síti přišla opět režisérka a zakladatelka divadla, herečka Kateřina Pokorná a kolega z Divadla Dokola Vojtěch Morava. Pokorná se tradičně ujala textů, scény a režie a ke spolupráci přizvala Martina Jurajdu. Vznikl povedený kousek pojednávající o vztazích a anonymních životech lidí ve virtuálním světě, které však v realitě jaksi pokulhávají.  

Anotace hry hovoří, že "spousta lidí dnes žije své životy na sociálních sítích a reálný život jim tak nějak uniká. To je i příběh čtyř dvojic, které se seznámí na nejmenovaném chatu a domluví si schůzku. Tato reálná setkání ale přináší čtveřici tragikomických příběhů, spoustu milých i nemilých překvapení, někdy až šoků a překvapivých odhalení a většinu protagonistů vrací do tvrdé životní reality. Aby na závěr vyústila v neočekávanou pointu, která donutí všechny k zamyšlení." 

Na divadelním pódiu se představil Dušan Ingr, Dušan Běhounek, Hana Hořejšová, Monika Kubová, Adéla Průchová i nováčci Jiří Průcha a Emma Kolčáková. Excelentní návrat pak čekal návštěvníky premiéry v kinosále Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře. Namísto inzerovaného herce Jaroslava Jaroše ztvárnil roli Kovboje56 Martin Beran, který v souboru začínal a dlouho působil.   

Premiéra hry měla být už loni, kvůli covidové epidemii se jí však diváci dočkali až letos. Ti, kdo přišli, nemohli litovat. Divadlo Kapota opět skvěle pobavilo autorskou hrou a návštěvník odcházel nejen s úsměvem na rtech, ale i s nahlodaným vnitřním světem a jakýmsi rozněžněním, což je pro hry Kapoty typické...   

Nejbližší reprízu hry mohou diváci vidět 23. ledna v Kulturním domě Veselí nad Lužnicí


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jiří Peňás/Den architektury

Ostatní / setkání / autorské čtení
Kavárna a knihkupectví Jednota
01.10.2022 od 18:00 hod.

 

Den architektury 2022

Ostatní / Architektura
kašna na Žižkově náměstí
01.10.2022 od 14:00 hod.

 

Dětská burza a bleší trh

Pro děti
Dům kultury Milevsko
01.10.2022

 

Den architektury

Festival
Jižní Čechy
01.10.2022 - 02.10.2022 od 09:00 hod.
vícedenní akce