PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rváčov. Výstava Richarda Fischera, s níž se přenesete do let dětských dobrodružství

Rváčov. Výstava Richarda Fischera, s níž se přenesete do let dětských dobrodružství

Pátek, 29.10.2021 / fotoreport + článek

 

Na Den otevřených ateliérů otevřelo výstavu Rváčov - vontská komiksová sága Divadlo Oskara Nedbala v Táboře. Dobrodružné komiksové příběhy Starého města pražského, kterým dal život výtvarník Richard Fischer, můžete zhlédnout do 31. října.  

Kreslíř pak na vernisáži vystoupil se svým hudebním tělesem Bavor a Javor, které tentokrát doplnili hosté kytarista Martin Procházka a bubeník Jan Svačina. 
 
Výstava vezme diváky do dětských let plných dobrodružství. "V 80. letech 20. století na Starém městě pražském party dětí objevily Foglarova románová Stínadla. Touha inspirovat se a hrát si na Vonty brzy přerostla ve vlastní svět plný neuvěřitelných a přitom skutečných dobrodružství. V dějinách české literatury se tehdy zrodil naprosto unikátní fenomén - dílo autora začalo žít vlastním divokým životem ještě za jeho života a s jeho vědomím. Komiks Rváčov je příběhem těchto dětí, napůl fiktivní a napůl vycházející z autentického vyprávění pamětníků. Příběh generace, která zažila, poznala a objevila Staré město pražské v jedinečné historické době tak, jako už žádná generace po ní," píše se. 

Richard Fischer jr. (*1968), Tábor
V osmdesátých letech se vyučil strojařině v Sezimově Ústí. Po vojně strávil další dva roky ve fabrice, než zběhl na školu Umění a managementu v Hostivaři na obor Propagační grafika. Od té doby se živí výtvarnou tvorbou na volné noze, věnuje se autorskému komiksu a přispívá ilustracemi do časopisů a knih. Dále se soustředí na tvorbu interiérů, včetně nástěnných maleb a dekorů a tisků na textil.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco