PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rváčov. Výstava Richarda Fischera, s níž se přenesete do let dětských dobrodružství

Rváčov. Výstava Richarda Fischera, s níž se přenesete do let dětských dobrodružství

Pátek, 29.10.2021 / fotoreport + článek

 

Na Den otevřených ateliérů otevřelo výstavu Rváčov - vontská komiksová sága Divadlo Oskara Nedbala v Táboře. Dobrodružné komiksové příběhy Starého města pražského, kterým dal život výtvarník Richard Fischer, můžete zhlédnout do 31. října.  

Kreslíř pak na vernisáži vystoupil se svým hudebním tělesem Bavor a Javor, které tentokrát doplnili hosté kytarista Martin Procházka a bubeník Jan Svačina. 
 
Výstava vezme diváky do dětských let plných dobrodružství. "V 80. letech 20. století na Starém městě pražském party dětí objevily Foglarova románová Stínadla. Touha inspirovat se a hrát si na Vonty brzy přerostla ve vlastní svět plný neuvěřitelných a přitom skutečných dobrodružství. V dějinách české literatury se tehdy zrodil naprosto unikátní fenomén - dílo autora začalo žít vlastním divokým životem ještě za jeho života a s jeho vědomím. Komiks Rváčov je příběhem těchto dětí, napůl fiktivní a napůl vycházející z autentického vyprávění pamětníků. Příběh generace, která zažila, poznala a objevila Staré město pražské v jedinečné historické době tak, jako už žádná generace po ní," píše se. 

Richard Fischer jr. (*1968), Tábor
V osmdesátých letech se vyučil strojařině v Sezimově Ústí. Po vojně strávil další dva roky ve fabrice, než zběhl na školu Umění a managementu v Hostivaři na obor Propagační grafika. Od té doby se živí výtvarnou tvorbou na volné noze, věnuje se autorskému komiksu a přispívá ilustracemi do časopisů a knih. Dále se soustředí na tvorbu interiérů, včetně nástěnných maleb a dekorů a tisků na textil.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Na kus řeči s Ondřejem Vetchým

Divadlo / jiný / talk show
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.11.2021 od 19:00 hod.

 

Moscow Death Brigade (RUS) + Dead Stone

Hudba / koncert / rap-hc
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
30.11.2021 od 19:00 hod.

 

Patrick Ryan - Jak jsem vyhrál válku

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
30.11.2021 od 19:30 hod.