PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Návštěvníci festivalu Filmový Písek uvidí Menzelova Oscara a nespočet filmů

Návštěvníci festivalu Filmový Písek uvidí Menzelova Oscara a nespočet filmů

Čtvrtek, 14.10.2021 / článek

 

Ve filmovém přístavu Kina Portyč bude od 14. do 17. října kotvit čtvrtý ročník přehlídky Filmový Písek. Festival hraných, dokumentárních a studentských filmů nabídne divákům zajímavý program a setkání filmových a hudebních osobností.

„Letošní Filmový Písek bude ve znamení filmů, co nás drží nad vodou. Jedná se především o české filmy, protože zahraniční produkce z důvodu covidových opatření premiéry odložily nebo zrušily. Za zmínku stojí také filmové muzikály a hudební filmy, které budou součástí přehlídky," říká ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar.

Součástí Filmového Písku bude i Slavnostní večer, který se koná ve čtvrtek 14. října od 19 hodin v Kině Portyč. V programu, kterým bude provázet Vlasta Korec, zahraje Písecký komorní orchestr s dirigentem Felixem Slováčkem mladším a jeho otcem známé filmové melodie a písně z repertoáru Karla Gotta. Pozvání také přijala zpěvačka Jitka Zelenková a Olga Menzelová, která zahájí výstavu Rozmarná léta Jiřího Menzela. Také přiveze Oscara, kterého získal Jiří Menzel za film Ostře sledované vlaky. Nejprestižnější filmová cena bude vystavena ve foyer kina. Proběhne i křest knihy Písek – řeka vypravuje. Těšit se můžete i na další hosty a taneční vystoupení TC ZIP. Po skončení slavnostního večera bude následovat promítání filmu Třicet panen a Pythagoras a nového filmu Karel.

Bohatý doprovodný program si nenechte ujít ani v pátek 15. října, a to v podobě koncertu pražské skupiny Tata Bojs, která zahraje v Kulturním domě od 20 hodin.

Festival představí současné filmy, ale také staré české filmy a muzikály. Z filmové nabídky si vyberou také senioři a děti, především v rámci víkendového promítání nebo dopolední páteční projekce, která bude určena školám.

Tak jako každý filmový festival, i ten písecký bude mít na programu předpremiéry filmů. Jednou z nich je předpremiéra filmu Kurz manželské touhy, který je určen pro partnerské dvojice se smyslem pro humor a slavnostně ho uvede moderátor Martin Hrdinka.

Další sekcí jsou studentské filmy českých filmových škol, které využily nabídky a představí své práce. K vidění tak budou práce mladých tvůrců například ze Zlína, Plzně nebo Prahy. Vstup na tyto projekce je zdarma.

Podrobný program najdete na www.filmovypisek.cz. Vstupenky jsou k dispozici také na www.centrumkultury.cz.


Autor: dap,i-