PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Městem se proženou horská kola. Tábor čeká první Downtown

Městem se proženou horská kola. Tábor čeká první Downtown

Čtvrtek, 26.08.2021 / článek

 

Táborem se v sobotu 28. srpna proženou desítky závodníků na kole. První ročník závodů Downtown - tedy sjezd na horských kolech městem plným překážek, slibuje především adrenalinový zážitek nejen pro samotné jezdce, ale i pro publikum. 

"Těšit se můžete na rychlou, skoky nabitou trať, kterou po celý den bude zdolávat 130 závodníků. Pojede se od kostela na Žižkově náměstí, skrze uličky Starého města až ke Křížové cestě pod Holečkovými sady," popisují pořadatelé.

Z počátku šlapavá trať se po chvíli změní v rychlý sjezd po proměnlivém povrchu a zakončuje ji technický terén parku Holečkových sadů. Na trati nebudou chybět skoky a jiné záludné překážky, které vždy ocení jak jezdci, tak diváci. 

"S myšlenkou uspořádat tento závod si vzhledem k tomu, že odmala jezdíme po Starém městě na kolech, pohrávám už několik let. Město k tomu má skvělé dispozice, přímo k tomu vybízí. Zároveň jsem objel několik závodů po republice a řekl jsem si, proč to neudělat také u nás v Táboře. Po dlouhém plánovaní se to konečně stane a myslím, že to bude pro jezdce i diváky super zážitek," říká pořadatel a tvůrce myšlenky Matěj Pospíchal. Dodává, že Tábor má velmi silnou komunitu bikeových a endurových jezdců a cyklistiky obecně. "Už jen proto jsme se nebáli, že by to místní nepřijali či nepodpořili. Máme skvělý tým, který do toho jde naplno," dodal. Aktuálně je do závodu přihlášeno zhruba 100 jezdců.

Doprava, party i program pro děti

"Kvůli závodu bude nutné omezení provozu a vyblokování některých parkovacích míst. Předem prosíme o shovívavost, trpělivost a respektování umístěného značení. S městskou policií je v daný den domluvena tolerance parkování mimo vyznačené stání. Trať bude patřičně vyznačena a hlídána pořadateli s píšťalkou – písknutí znamená blížící se závodník! Jezdci projíždějí tratí jednotlivě v časových intervalech, téměř po celý den. Jedná se o rychlý a často těsný průjezd ulicemi, a proto prosíme dbejte zvýšené opatrnosti, omezte pohyb po trati a dodržujte pokyny traťových komisařů," upozorňují pořadatelé.

V průběhu akce bude na Žižkově náměstí probíhat doprovodný program - BMX show, závod bikové zručnosti pro nejmenší, divácké soutěže, workshopy, stánky s občerstvením, komentátor a hudební doprovod. Akci zakončí afterparty v prostoru Cesty v Tismenickém údolí. Tam zahrají kapely DeadStone, No Face No Case, My Hard Lesson a Darewin. 

Táborský Downtown je součástí čtvrtého republikového závodu řady Czech Downtown Series.Veškeré informace naleznete na stránkách www.dttabor.eu

Harmonogram

09.00–10.00 prezence
9.00–10.00 povinná pěší prohlídka tratě
10.00–12.30 povinný trénink (min. 3x - kontrola start / cíl)
12.45–12.55 setkání závodníků s pořadateli (na startu)
13.00–15.00 1. kolo Downtown Tábor
15.00–15.30 BMX exhibice
15.45–16.15 2. kolo Downtown Tábor
18.00 vyhlášení
19.00 afterparty na Cestě


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.