PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jeden na jednoho. Táborské dvorky hostí koncerty, čtení, výstavy a dílny

Jeden na jednoho. Táborské dvorky hostí koncerty, čtení, výstavy a dílny

Neděle, 01.08.2021 / zpráva

 

V Táboře dnes, v neděli 1. srpna, začíná čtvrtý ročník celodenní akce Táborské dvorky. Letošní sousedská slavnost, konaná na rozličných dvorcích Starého města, nese název Jeden na jednoho. Start festiválku je v 10 hodin, největší část programu se ale odehraje odpoledne, a to za každého počasí. 

Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, tanec, živý jukebox, intimní divadlo, portréty naslepo, seznamku, textařský workshop, čtení, ale zůstává i tradiční sousedský program. Celodenní akce je vhodná pro děti i dospělé. 

Vstupné je 100 korun pro dospělé, děti a senioři zaplatí polovic. Rodinné vstupné (dva dospělí a neomezený počet dětí) je 200 korun. 

Více je na facebookové události ZDE.

PROGRAM:

Jednota -knihkupectví 
9-22 Infocentrum festivalu, prodej programu-mapy dvorků.
15-19 Bazar Zorky- dobročinný bazar ženského spolku ZORA.
12-22 Buskers welcome! Přijďte si zabuskovat před Jednotu.
17:00 Procházka se sestrami Vandrovcovými po táborských dvorcích - Tradiční komentovaná procházka historií domů a jejich dvorků. Začátek před Jednotou.
19:00 Táborské spolky - sestry Vandrovcovy pohovoří o počátcích spolkové činnosti v Táboře a o historii vybraných spolků.

Krausovi
15-19 Portréty naslepo - možnost získat vlastní portrét dle vašeho popisu. Maluje nadějná umělkyně Julie Černá.

Řízkovi
15-18 Dialog beze slov: Co se dá říct za jednu minutu pouhým pohledem do očí? Přijďte si vyzkoušet performance, kterou proslavila srbská umělkyně Marina Abramović.
18-21 Scénář: Čtení krátkého autorského dialogu. Sehrajte s tvůrcem textu scénku, při které jeden na druhého nevidíte.

Korbelovi
16-20 - Šechtlovi na dvorku - výstava historických fotografií z táborského ateliérů Šechtl a Voseček a jedinečná možnost posedět a popovídat si s potomky Šechtlových, kteří pokračují v tradici ateliéru.

Auritus
14-22 Možná je neznáte, ale poznáte - prohlídka budovy Auritu - centra adiktologických služeb, káva z kavárny Obývák na dvorku a gramofonový jukebox.

Ludmila Peřinová
15 - 19 - Výstava fotografií Miroslava Zámečníka (přírodní motivy a scenérie, nebe, moře...) inspirovaná původním aramejským textem Otčenáše s reprodukovaným hudebním podkresem vokální improvizace Ludmily Peřinové (originál modlitby ""Abvún d-bá-šmája"") s violoncellem Jana Škrdlíka.
20 - 21:30 - Duo Lyrika: pořad autorské poezie Ludmily Peřinové s lyrou Evy Kozinské tematicky spřízněný s námětem výstavy.

Horváthovi 
16:00 - 20:00 Živý jukebox - přijďte, vyberte píseň, dostanete mikrokoncert na přání. Analogová verze nejlepšího zařízení, co kdy hospody poznaly!

Marcela Boučková a Obývák
15-20 Mini výstava obrázků, výroba korálků či náramků z látek s Marcelou Boučkovou, plackování s UMA, stolní hry a občerstvení z Café & cocktail bar Obývák.

Dvořákovi 
15-19:30 Denní dávka literatury - co zvládnete za pět minut? Vypít ranní kávu, umýt nádobí, zalít květiny v bytě. Nebo si poslechnout svou denní dávku literatury. Intimní a bleskové čtení básní, poezie i slam poetry přímo v podání autorů. Čtou autoři a vášniví čtenáři Dagmar Urbánková, Olga Černá, Karel Sychra, Antonie Hrdinová, Matěj Věncek, Rebeka Vlčanová, Jaroslav Švadlena, Stanislav Dvořák.
19:00 Čtení Jaroslava Švadleny, táborského básníka, cyklisty a hledače minerálů. Uvede Ivan Mráz z táborského nakladatelství Zahrada.
20:00 Čtení Tomáše Míky, spisovatele, učitele a držitele ocenění Zlatý Ámos

Dohnalovi/Kocábovi 
15 - 19 Staňte se textařem! aneb Textařský workshop studentů KJJ - chtěli jste napsat písničku svý holce, ale nevíte, jak na to? Babička slaví osmdesátiny a má ráda poezii? Zajímá vás, jak vypadají zvláštní noční stvoření také zvaná jako textaři? Studenti a absolventi oboru "Tvorba textu a scénáře" na Konzervatoři J. Ježka jsou tu pro vás. Napíšou s vámi za pár minut písničku nebo báseň na přání, provedou vás celým procesem a odpoví na všechny otázky. Staňte se na chvíli textařem i vy!

Pasákovi
15-18 Zvěřina a Rumunsko v láhvi - zvěřinové speciality spolu s vínem z hostující vinotéky Rumunsko v láhvi.

Zavřelovi 
15-19  - Schimmerle klezmer kabaret - v rozkvetlém růžováckém dvorku bude k tanci i rozjímání od 17 hodin vyhrávat Schimmerle klezmer kabaret - šraml z židovské svatby, oděské putyky i budyšínského karavanseraje. Zpěvy tklivé, že leckdo se i zasní, ale hlavně písně skočné, až lítají zuby z dásní! K tomu pak na ten zub i něco sladkého.

U Zadražilů 
15-23 Anglický piknik a zahradní hry - piknikové koše zajištěny, veškeré propriety na kroket, petanque a další hry taktéž. Buřty na opékaní, pivo, limonády a naše domácí zmrzlina jakbysmet. 

Chodící dřevo 
15-18 Divadelní workshop The Moment 37 - přijďte uvolnit své emoce, rozhýbat své smysly,pošimrat fantasii a hudební sluch, zažít momenty co už nikdy nezažijete, prostě si hrát jako malý. Pro malé, malinké, velké, hendikepované. Cena 300 Kč.
19-21 - Improvizované představení The Moment 37 - Přijďte ho tvořit s námi a inspirovat se navzájem. Hudební nástroje sebou. Pokračování workshopu. Vstupné do klobouku

Farní Zahrada 
18-21 Smím prosit? - zatančíte si sami nebo vyzvete někoho k tanci? V soukromí farní zahrady za doprovodu houslí či kytary! Beze studu! Tančete! Na přání hrají Václav Pelouch a Honza Tíkal.

Dušákovi 
15-19 Kapela COVER TRIO ...ke kořenům rocku. Prodej šperků majitelky dvorku.
Tvůrčí dílna SHARK (šperky z křišťálové pryskyřice + náramky z minerálů). "Blešáček" - knihy, hrnečky, obléčo...).

Žižkovo náměstí
17:00 Kytarová dílna - kytarový workshop kytar Hagstrom Tábor, volné představení kytar s možností vyzkoušení, streetový jam, zajímavosti ze světa kytar.
18:00 Sam s kytarou - písničkář Samuel a jeho acoustic underground.
19:00 Vrámci možností - acoustic punk z Tábora, Plzně a blízkého okolí.
20:00 Gruzavik - jižanský rock z jižního Tábora.

TaPasta - zahrádka 
16:00 Táborské loutkové léto 2021 (Divadlo Dokola) - Hlasový Šálek/Trampoty modré planety.
Dvoudílné environmentální divadlo pro děti školkové a děti na prvním stupni. Interaktivní představení, ve kterém naše planeta mluví a mrká, a ledacos nám poví. V prvním díle se seznámíte s trochu rozmazleným malým klučinou, objeví se mluvící hračky, uspěchaná paní továrna a samozřejmě naše modrá planeta."

Husička

15-22 Seznamka - hledáš spřízněnou duši? Či někoho kdo prodá či koupí duši? Nebo snad někoho kdo ji umí opravit? To všechno na dvorku!

Makovcovi - Vinotéka U černého kocoura a zeleného stromu 
16:00 Cirkus! - Intimní divadlo Dagmar Urbánkové.
17:00 Cirkus! - Intimní divadlo Dagmar Urbánkové.

U Ondry Kříže
18:00 Koncert Ondra Kříž - sólový koncert táborského muzikanta s velkým žánrovým rozpětím.

Moštárna Johannes Cyder - Osvěžovna
20-22 Průběžné prohlídky prostoru moštárny s majitelem Ondřejem Mariou Zezulkou.
21:00 Koncert kapely Katastr - táborský experimentální „two men project“ Jana Svačiny, hrajícího na bicí v kapele Please The Trees a Veena, a Patrika Tygra, z kapel elektronika, ex C a ex Waawe.

Příspěvkem 100 či 50 Kč přispějete na organizaci festivalu Dvorky. Vstupným na konkrétních dvorcích podpoříte konkrétní vystupující na daném dvorku.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.