PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Po kulturní odmlce přišel výbuch. Na pomoc filmaři se skládají kamarádi

Po kulturní odmlce přišel výbuch. Na pomoc filmaři se skládají kamarádi

Čtvrtek, 08.07.2021 / článek

 

Ani po covidu a opatřeních, které se dotkly zejména kultury, není "dělníkům" kultury přáno. Při tragické události v pátek 2. července se nadobro změnil život asistentovi filmové produkce Lukášovi Lázňovskému a jeho rodině. Výbuch a následný oheň při přípravě filmových rekvizit Lukášovi amputoval nohu a způsobil vážné popáleniny v oblasti obličeje, rukou a nohy. Lukáš provozoval klub Envy v Táboře a léta se podílel na jihočeské kultuře. 

"Připravovali rekvizity pro film, došlo k výbuchu a on byl hned u toho. Amputovali mu celou pravou nohu, má popáleniny druhého stupně v obličeji, na rukách. Stále je v umělém spánku na ARU. Měl by být stabilizovaný, ale ještě nám neřekli, kdy ho budou probouzet. Prostě se celé rodině během minutky otočil život o 360 stupňů," popisuje Lukášova švagrová. 

Mladou rodinu, kterou tvoří čtyřletý Kuba a jeho těhotná maminka, postavila nehoda do těžké situace a připravila ji o finanční zajištění. Kamarádi a rodina se na její podporu rozhodli uspořádat sbírku na Donio.cz. "Pojďme společně pomoci, aby návrat Lukáše a jeho rodiny byl alespoň o trochu lehčí," vyzývají pořadatelé. 

Vybrané peníze budou použity na léčbu, případnou protézu a následné rehabilitace, péči o děti a zajištění základních potřeb. Pomoc Lukášovi a jeho rodině můžete ZDE. Do konce sbírky zbývá 56 dní.  

Fotky z parties v klubu Envy si můžete prohlédnout
ZDE.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Český Honza

Divadlo / pro děti / pohádka
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
29.07.2021 od 16:00 hod.

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert / rock
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
29.07.2021 od 18:00 hod.