PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Malí fotbalisté změří síly na turnaji Ligy mistrů

Malí fotbalisté změří síly na turnaji Ligy mistrů

Pátek, 25.06.2021 / fotoreport + článek

 

 V sobotu 26. června od devíti hodin vrcholí turnajem fotbalová Mini liga mistrů. Tu založili na jaře trenéři proto, aby se malí hráči vrátili po koronavirových opatřeních do hry. Turnaje, který se uskuteční na fotbalovém stadionu FK Meteor Tábor - Čekanice, se zúčastní osm družstev z Táborska.

"Projekt Mini ligy mistrů mě napadl někdy v dubnu. Byl vyústěním toho, že fotbalový svaz po covidu a koronavirových opatřeních již nechtěl nastartovat oficiální amatérské soutěže, a tak jsem hledal pro naše hráče alternativu, jak fotbal zase hrát," vysvětluje zakladatel, fotbalista a trenér dětí táborského Meteoru Petr Hanzal.

"Cílem "ligy" a turnaje je návrat dětí nejen k fotbalu, ale ke sportu obecně. V době kdy vláda ČR obětovala děti v boji s pandemií a kdy sport vyhodnotila jako rizikový. Celkově jsem se nechtěl smířit se směrem, kam se rozhodnutí ubírala. Kdy děti tráví čím dál tím více času v izolaci, u počítačů, telefonů, bez kamarádů. Některé děti se už ke sportu ani nevrátí, protože objevili pohodlnější zábavu, s čím jsem se ale nechtěl smířit. Trénovali jsme, jak to jen šlo, a chtěl jsem, aby měli kluci vyvrcholení v podobě soutěžních zápasů," doplňuje.

Bez šaten, ale na hřišti

Do Mini ligy mistrů se nakonec zapojilo pět klubů - FK Meteor Tábor, SK Ratibořské Hory, Sokol Mladá Vožice, FC MAS Táborsko a TJ Lokomotiva Veselí Nad Lužnicí. Soutěž byla určená malým fotbalistům, tedy ročníkům 2013/2014. Hrálo se každý s každým, dvoukolově. Jednou na domácím hřišti, podruhé na hřišti soupeře.

"Uspořádání bylo celkem snadné, všechny oslovené kluby šly do projektu s nadšením. Byla daná volnost v domlouvání termínů zápasů podle toho, jak to jednotlivým klubům vyhovovalo. Ze začátku bylo omezení třeba v tom, že se nesměly využívat šatny, ale s tím jsme si poradili," usmívá se Petr Hanzal.

Celá liga vrcholí sobotním turnajem na hřišti FK Meteor Tábor v Čekanicích. "Budou dvě skupiny po čtyřech týmech, poté se utvoří skupina o medaile a skupina o umístění. Zúčastní se všechny zmiňované kluby, některé mají hodně hráčů, takže budou mít dva týmy. Podařilo se nám sehnat i nějaké partnery, tak věřím, že turnaj bude pro kluky atraktivní a všichni si to užijí. Je to akce na celý den pro celou rodinu. Snad nám vyjde počasí," přeje si Hanzal. Pro hráče jsou připravené poháry, medaile i odměny pro nejlepší hráče.

"Uvažujeme nad pokračováním, ale věřím, že se již na podzim rozjedou oficiální soutěže pod hlavičkou fotbalového svazu. V opačném případě budeme chtít opět hledat pro děti alternativu, jak si fotbal zahrát a poměřit síly s ostatními týmy," uzavřel Petr Hanzal.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Český Honza

Divadlo / pro děti / pohádka
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
29.07.2021 od 16:00 hod.

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert / rock
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
29.07.2021 od 18:00 hod.