PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nový festival v Českých Budějovicích zahájí Prago Union. Co nabídne Jižní Block dál?

Nový festival v Českých Budějovicích zahájí Prago Union. Co nabídne Jižní Block dál?

Středa, 23.06.2021 / rozhovor

 

Na jihočeském kulturním poli se objevil nový projekt, který nás bude provázet od 23. června po celé léto. Festival Jižní Block odstartuje dnes od 18.30 hodin pražská hiphopová formace Prago Union s live bandem. Sešli jsme se s Jakubem Majerikem a Pavlem Kneitelem z organizačního týmu a zjistili jsme, jaké ambice jejich festival má, v čem bude jiný než ostatní a jací další umělci dorazí.

Proč se váš festival jmenuje zrovna Jižní Block?

Původně měl festival probíhat ve Vnitrobloku, tady v centru Českých Budějovic. Proto je to Block. A Jižní je proto, že už od začátku jsme chtěli nabookovat velká jména a udělat festival s přesahem do celého Jihočeského kraje.

Co vás vede k tomu udělat tak velký festival?


Velký festival děláme, protože nám v Budějovicích přišla nabídka malá, nebo žádná. Ať už rozsahem, nebo žánry hudby, které budeme prezentovat. Krom zaběhnutých klubů, které v Budějovicích doteď fungovaly, jsme nenašli to, co bychom si přáli, tak jsme s tím chtěli něco udělat.

Proč tak multižánrový?

Chceme, aby si každý našel něco svého. Zaměřujeme se asi nejvíc na rapovou muziku, ale proběhnou i koncerty vážné hudby nebo rockových hvězd. Festival se stále ještě ladí. Určitě připravíme dětské dny s programem pro nejmenší, už jen kvůli tomu, že nám vyšel velice vstříc Dům dětí a mládeže. Je jedním z hlavních partnerů a poskytuje nám prostory, takže bychom byli rádi, aby to byl festival nejen muziky, ale i rodinný, přátelský festival zábavy úplně pro všechny.

Na jaké hvězdy se můžeme těšit?

Určitě se těšíme na Bena Cristovaa. Přijedou Wohnouti, Vypsaná fixa, Indy a Wich, Kontrafakt. Těch jmen, za kterými si stojíme, je opravdu hodně a každý by si měl něco svého najít.

Kde bude festival probíhat a jaká bude kapacita jednotlivých koncertů?

Koncerty budou v areálu Lannovy loděnice za Dlouhým mostem a návštěvníků by se mělo vejít na koncert až 2500, pokud to dovolí vládní nařízení.

Máte nějaký vzkaz pro čtenáře Kulturne.com?

Doufáme, že se potkáme se spoustou návštěvníků, třeba hned na úvodním koncertu Prago Union s velmi lidovým vstupným a pořádně si to užijeme!

Podrobný program festivalu najdete na www.jizniblock.cz


Fotografie


Autor: František Ciml