PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lidé se loučili s Jaroslavou Vosátkovou. U Hýlačky zasadili strom, kostelem zněla hudba

Lidé se loučili s Jaroslavou Vosátkovou. U Hýlačky zasadili strom, kostelem zněla hudba

Pátek, 28.05.2021 / fotoreport + článek

 

V sobotu 15. května se uskutečnilo poslední rozloučení s Jarkou Vosátkovou (+2020 v 89 letech), novinářkou, nositelkou a šiřitelkou skautských myšlenek, iniciátorkou stavby nové rozhledny Hýlačka i dlouholetou vedoucí jihočeského Klubu českých turistů a členkou dalších klubů. Konalo se u rozhledny Hýlačka ve Větrovech u Tábora a v kostele Sbor Božích bojovníků Církve československé husitské. 

Rodina a blízcí přátelé se nejprve setkali u rozhledny Hýlačka, kde jí v půdorysu původní, shořelé rozledny zasadili strom. O bývalou Hýlačku se totiž Jaroslava Vosátková dlouhá léta starala a po jejím shoření iniciovala stavbu nové.  

Následně se setkání přesunulo do kostela, kde došlo na vzpomínky, ekumenickou bohoslužbu s farářkou Církve československé husitské Kamilou Magdalenou Lukasovou, písničky skupiny Pouličníci. Návštěvníci si navíc mohli prohlédnout fotoalba Jaroslavy Vosátkové i publikace k Hýlačce. Její popel si pak blízcí vzali, aby ho roznesli na místa, která měla Jarka Vosátková ráda.  

Jaroslava Vosátková, držitelka Ceny města Tábora za celoživotní aktivní činnost v Klubu českých turistů, Klubu za starý Tábor a Společnosti pro zachování husitských památek, zemřela ve věku 89 let 15. listopadu 2020. Její životní příběh můžete číst ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Listopadové malování - pro děti

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
27.11.2021 od 09:30 hod.

 

SPS (křest desky), E!E, Inkoust Pana Boučka - zrušeno

Hudba / koncert / punk
Pod Čarou
27.11.2021 od 20:00 hod.

 

Znouzecnost

Hudba / koncert / punk - rock
Pod Čarou
27.11.2021 od 19:00 hod.

 

Crayfish + Geoděti + Jiná místa

Hudba / koncert / alternative - slow rock
Bečvárna
27.11.2021 od 19:00 hod.