PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lidé se loučili s Jaroslavou Vosátkovou. U Hýlačky zasadili strom, kostelem zněla hudba

Lidé se loučili s Jaroslavou Vosátkovou. U Hýlačky zasadili strom, kostelem zněla hudba

Pátek, 28.05.2021 / fotoreport + článek

 

V sobotu 15. května se uskutečnilo poslední rozloučení s Jarkou Vosátkovou (+2020 v 89 letech), novinářkou, nositelkou a šiřitelkou skautských myšlenek, iniciátorkou stavby nové rozhledny Hýlačka i dlouholetou vedoucí jihočeského Klubu českých turistů a členkou dalších klubů. Konalo se u rozhledny Hýlačka ve Větrovech u Tábora a v kostele Sbor Božích bojovníků Církve československé husitské. 

Rodina a blízcí přátelé se nejprve setkali u rozhledny Hýlačka, kde jí v půdorysu původní, shořelé rozledny zasadili strom. O bývalou Hýlačku se totiž Jaroslava Vosátková dlouhá léta starala a po jejím shoření iniciovala stavbu nové.  

Následně se setkání přesunulo do kostela, kde došlo na vzpomínky, ekumenickou bohoslužbu s farářkou Církve československé husitské Kamilou Magdalenou Lukasovou, písničky skupiny Pouličníci. Návštěvníci si navíc mohli prohlédnout fotoalba Jaroslavy Vosátkové i publikace k Hýlačce. Její popel si pak blízcí vzali, aby ho roznesli na místa, která měla Jarka Vosátková ráda.  

Jaroslava Vosátková, držitelka Ceny města Tábora za celoživotní aktivní činnost v Klubu českých turistů, Klubu za starý Tábor a Společnosti pro zachování husitských památek, zemřela ve věku 89 let 15. listopadu 2020. Její životní příběh můžete číst ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco