PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mezi slovy Anny Beaty Háblové. Spisovatelé do knihoven pokračují

Mezi slovy Anny Beaty Háblové. Spisovatelé do knihoven pokračují

Neděle, 16.05.2021 / článek

 

Celorepublikový projekt Spisovatelé do knihoven představil v online prostoru další českou autorku - Annu Beatu Háblovou. Díky velmi osobní a otevřené besedě tak dostal její tvorbu do povědomí čtenářů, kteří by jinak její tvorbu mohli v záplavě zahraniční literatury na pultech obchodů přehlédnout.

Anna Beata Háblová je skvělou českou prozaičkou a básnířkou, jež do svých textů promítá nejen svoji vášeň k životu, ale i k architektuře a ekologii. Díky takto širokému záběru témat a velkému spisovatelskému talentu se tak její tvorba stává velmi pestrou a tím pádem i schopnou oslovit široké spektrum čtenářů.

Města zdí – populárně naučná, lehce komiksová kniha mapuje historii a stavby velkých kulturních center, jejich působení v prostoru měst a v neposlední řadě i postavení lidí na tato místa a vliv na jejich životy. Básnická sbírka Kry naopak ukazuje autorčin vztah ke světu, k lidem, k maličkostem, které nás obklopují a jichž si často nevšimneme. Odhaluje v nich svou duši a dává ji tak čtenářům na odiv nahou, se všemi jejími jizvami a pihami, milující, všímavou a s náručí otevřenou pro všechny, kteří jsou ochotni naslouchat jejím slovům a nechat se jimi prostoupit.

Pokud si ještě pořád myslíte, že architektura, ekologie a poezie nejdou dohromady, zkuste se podívat na tvorbu Anny Beaty Háblové. Ta je totiž jasným důkazem toho, že se tyto zdánlivě rozdílné věci mohou potkat na jednom prostoru a společně v něm zafungovat a souznít. Pokud jste nestihli živý přenos tohoto setkání, můžete si jej pustit na facebooku Městské knihovny Tábor ZDE


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Kuželkářský maraton letos i za účasti dalších jihočeských měst

O víkendu 6. a 7. října se na čtyřdráhové kuželně v Táboře koná čtvrtý ročník kuželkářského maratonu. Letos poprvé i za účasti dalších třech jihočeských měst – Loučovic, Blatné a Dačic. Česká unie sportu v Táboře, město Tábor a Kuželkářský klub Loko Tábor se pokusí ve spolupráci s veřejností překonat hranici 1000 her na všech čtyřech drahách táborské Lokomotivy. Úkolem sportovních nadšenců z řad veřejnosti, ale registrovaných hráčů bude absolvovat celkem 1 000 her, když každá z nich obsahuje 15 hodů do plných. Podmínkou je hrát nonstop bez přerušení více jak 25 hodin. Každý účastník může absolvovat neomezený počet her. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie od 10 let, zúčastnit se mohou sportovní oddíly, školy, kolektivy a jednotlivci. Akce odstartuje v 9 hodin současně i v dalších třech jihočeských městech - Loučovicích, Blatné a Dačicích. Očekávaný konec odhadován po uplynutí 25 až 27 hodin, v sobotu 7. října od 10 do 12 hodin. Přihlašování bude probíhat přes přihlašovací systém, který bude průběžně doplňován.
Koulení je zdarma, jedinou podmínkou je sálová obuv. Výkony nejsou tolik důležité, stačí jen chuť, elán a pozitivní nálada. Jedinou podmínkou je sálová obuv. Účast už přislíbily významné osobnosti nejen ze sportovního prostředí, které budou průběžně představovány na FB stránkách ČUS. Součástí masové akce bude i soutěž o nejvyšší nához na jednu hru (15 hodů do plných) v kategoriích jednotlivců registrovaných a neregistrovaných mužů a žen, a dětí do 15 let. (ph)

V MC Orion zahrají kapely se známými tvářemi

V pátek 6. října se po dlouhé době koná v táborském klubu MC Orion hlučný večírek s trojicí kapel, které se představí táborskému publiku vůbec poprvé, ačkoli v nich hrají známé tváře. Thulsa je těžkotonážní stoner/metal/hardcore kapela z Brna, kde základ tvoří členové Tummo (RIP) a mikrofon si vzal Banán (Protijed, ex-Hanba, Kovadlina, I am pentagon, Balaclava a mnoho dalších...). Pamětníci si mohou vzpomenout na koncert italského experimentálního dua OvO v Orionu v roce 2017, kde také hrála tehdy Banána kapela I am Pentagon a právě brněnští Tummo. V současné době mají u Amáka nahraný materiál na novou desku, která brzy vyjde. Večer otevře death metalová kapela Entrapped z Českých Budějovic a ač budou hrát v Táboře poprvé, tak všichni členové se nejednou v Táboře představili. Zpěvák a basák Růžena naposledy v květnu vystupoval na táborské Cestě jako zpěvák Lahar, Lukáš bubnuje také v Dezinfekci, kteří naposledy hráli v létě v pivnici U Zlatého Lva společně s Japonci Speed Noise Hell a kytarista Mirža už kdysi dávno v Orionu hrál ještě s kapelou Kuzimu Mabaya. Jako druzí nastoupí crust punková sypačka Kibera, která v tichosti vydala letos nové EP a stihli předskočit na 007 špinavcům Hellshock. Každého rozhodně zaujme hodně hrubý ženský „zpěv", tohle bude nejrychlejší kapela večera. Start koncertů je v 19.45 hodin, vstupné je 150 korun v předprodeji, 200 na místě. (ro)

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ladislav Nagy: Renesance žánrové literatury v současné anglicky psané próze

Ostatní / přednáška
Děkanská 305/6, Tábor
04.10.2023 od 18:30 hod.

 

Kurz keramiky - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
04.10.2023 od 16:30 hod.

 

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

Ostatní / bezplatné testování
u vlakového a autobusového nádraží
04.10.2023 od 14:00 hod.