PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mezi slovy Anny Beaty Háblové. Spisovatelé do knihoven pokračují

Mezi slovy Anny Beaty Háblové. Spisovatelé do knihoven pokračují

Neděle, 16.05.2021 / článek

 

Celorepublikový projekt Spisovatelé do knihoven představil v online prostoru další českou autorku - Annu Beatu Háblovou. Díky velmi osobní a otevřené besedě tak dostal její tvorbu do povědomí čtenářů, kteří by jinak její tvorbu mohli v záplavě zahraniční literatury na pultech obchodů přehlédnout.

Anna Beata Háblová je skvělou českou prozaičkou a básnířkou, jež do svých textů promítá nejen svoji vášeň k životu, ale i k architektuře a ekologii. Díky takto širokému záběru témat a velkému spisovatelskému talentu se tak její tvorba stává velmi pestrou a tím pádem i schopnou oslovit široké spektrum čtenářů.

Města zdí – populárně naučná, lehce komiksová kniha mapuje historii a stavby velkých kulturních center, jejich působení v prostoru měst a v neposlední řadě i postavení lidí na tato místa a vliv na jejich životy. Básnická sbírka Kry naopak ukazuje autorčin vztah ke světu, k lidem, k maličkostem, které nás obklopují a jichž si často nevšimneme. Odhaluje v nich svou duši a dává ji tak čtenářům na odiv nahou, se všemi jejími jizvami a pihami, milující, všímavou a s náručí otevřenou pro všechny, kteří jsou ochotni naslouchat jejím slovům a nechat se jimi prostoupit.

Pokud si ještě pořád myslíte, že architektura, ekologie a poezie nejdou dohromady, zkuste se podívat na tvorbu Anny Beaty Háblové. Ta je totiž jasným důkazem toho, že se tyto zdánlivě rozdílné věci mohou potkat na jednom prostoru a společně v něm zafungovat a souznít. Pokud jste nestihli živý přenos tohoto setkání, můžete si jej pustit na facebooku Městské knihovny Tábor ZDE


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura