PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo pokračuje online programem nejen pro děti a seniory

Jihočeské divadlo pokračuje online programem nejen pro děti a seniory

Středa, 24.03.2021 / článek

 

Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích oznamuje s příchodem jara nové projekty a online aktivity. Zaostřeno bude tentokráte na mladší publikum, které musí čelit všem výhodám, nevýhodám a nástrahám online výuky. V Malém divadle se koncem března chystá ponocování s Andersenem. Středy jsou stále vyhrazeny pro trubače opery Jihočeského divadla, kteří hrají z českobudějovické radnice. Čaj o páté nevystydne, protože divadlo stále pokračuje v on-line setkávání se seniory z Klubu Aktiv.

"Namíchali jsme do on-linových lavic koktejl zábavný, ale i poučný a žákům a studentům ho budeme podávat výhradně z bezpečné vzdálenosti. Projekt VSUVKA a Úča musí pryč je určen pro základní školy," říká za divadlo Eva Marešová.

V.S.U.V.K.A - vzdělávací super účinná výchovně kulturní aktivita aneb výuka s umělci v karanténě - jsou on-line dílny pro prvního stupně základních škol, během kterých hravě a vtipně žáky seznámí divadelní tým s danými tématy. Učitelé si budou moci vybrat “VSUVKU hudební” nebo “VSUVKU pohybovou”. Třicetiminutovým programem chce divadlo oživit on-line výuku a chvíli se soustředit na předměty, které jsou teď trochu “mimo hru”. První hodina startuje 30. března.

Projekt Úča musí pryč aneb bereme to za učitelky vznikl ve spolupráci s učitelkou Kateřinou Černou ze Základní školy v Besednici. Přichystané jsou hodiny šité na míru pro žáky druhého stupně. První vyučovací hodina s Jihočeským divadlem se odehraje 31.března a odučí ji šéf opery Tomáš Ondřej Pilař. Název “O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat” se ponese čistě v hudebním duchu. Další hodinu pro žáky v Besednici připravuje soubor činohry. A kdo vystřídá učitelku? Hreci Tomáš Drápela, Pavel Oubram a Daniela Bambasová.

Noc s Andersenem

Kdo si v uplynulých letech zamiloval noční pohádky Noc s Andersenem, v Jihočeském divadle o ně nepřijde.

"Nechte děti s námi déle vzhůru a dopřejte jim poznat Andersena a jeho pohádky. Tradičně se do tohoto projektu zapojují knihovny, divadla a další instituce z celé České republiky. Letos, ale budeme jedni z mála, kdo do projektu půjdou v online podobě. V živém vysílání budou herci číst Andersenovy pohádky. Děti, které se na záznam budou dívat, se díky chatu budou moct se "samotným" Andersenem seznámit a povídat si s ním," podotýká Eva Marešová.

Program Noci s Andersenem se uskuteční 26. března od 19 hodin ZDE.  

Hudba ze střechy radnice i povídání se seniory

Ve středu se po čtrnáctidenní nečekané pauze opět vrací hudebníci na střechu českobudějovické radnice. Trubači orchestru opery Jihočeského divadla opět na bezmála 30 minut oživí ulice města.

Čaj o páté aneb Setkávání za oponou Jihočeského divadla pokračuje. Divadlo čeká třetí setkání se členy Klubu Aktiv, které pořádá ve spolupráci s panem Batystou. Dnes, ve středu 24. března, od 17 hodin se tentokráte potkají členky a členové klubu s herci Malého divadla. Průměrně se k povídání připojí zhruba 30 seniorů.


Fotografie


Autor: -i, dap -

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.