PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeská muzea a galerie lákají na virtuální prohlídky expozic

Jihočeská muzea a galerie lákají na virtuální prohlídky expozic

Pondělí, 22.03.2021 / článek

 

Dveře výstavních galerií a muzeí jsou kvůli koronavirovým opatřením a nařízením vlady stále zavřené. Do mnohých výstavních prostor, online dílen a lektorských programů se však podíváte z domova díky virtuálním prohlídkám.

V táborské Galerii 140 i ve výlohách soukromých galerií a obchodů aktuálně zhlédnete velikonoční výstavu Přišlo jaro do vsi. V městské Galerii U Radnice je výstava Malůvky renomovaného fotografa Járy Novotného. K výstavě vzniklo i video s povídáním autora, který se není představuje jako zdatný malíř. 

Obě výstavy můžete vidět virtuálně ZDE, kde si můžete připomenout i dvě předchozí expozice - výstavu k nedožitým 70. narozeninám táborského výtvarníka Petra Brátky In memoriam a vánoční výstavu Půjdem spolu do Betléma. 

Na virtuální prohlídku výstavy k jubileu husitského města, Tábor 600 let, zve také Husitské muzeum Tábor. Expozice chce představit v souhrnném pohledu bohatství historie města od husitských dob po současnost.Výstava se skládá z textových výkladů, bohatého obrazového materiálu, ilustračních kreseb a pochopitelně zajímavých trojrozměrných exponátů ze sbírek Husitského muzea. Vizuální podoba výstavy, její grafika a ilustrační kresby jsou výsledkem práce studentek a studentů ateliéru Didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, Západočeské univerzity Plzeň, pod vedením akad. mal. Renáty Fučíkové. Výstava je tak společným projektem Husitského muzea a jmenovaného vysokoškolského pracoviště.  Výstavu Tábor 600 let můžete vidět ZDE.

Na virtuální obsah zve také Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích ZDE, Muzeum Jindřichohradecka v Jindřichově Hradci ZDE a na tvořivé dílničky a kurzy si můžete zajít do Muzea Středního Pootaví ve Strakonicích ZDE. Ve Strakonicích chystají, pokud to vládní nařízení a situace dovolí, výstavu Práce žáků ZUŠ Strakonice v černé kuchyni strakonického hradu (26. 4. – 30. 5.) a akci Vítáme tě, jaro 17. dubna ve vodním mlýně v Hoslovicích od 10 do 16 hodin.

Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou pak nabízí různé návody a zajímavosti, které se týkají výtvarného umění. "Rozhodli jsme se veřejnosti přiblížit některá díla, která spravujeme. Nepůjde o exponáty nejslavnější, nebo ty s nejvyšší hodnotou, ale o díla, ke kterým se váže nějaký unikátní příběh, či pohnutý osud," popisují na stránkách. Více najdete ZDE.


Fotografie


Autor: David Peltán, - i -

SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco