PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře připomněli oběti holocaustu. Účastníci četli 100 jmen z Tábora, Písku i Benešova

V Táboře připomněli oběti holocaustu. Účastníci četli 100 jmen z Tábora, Písku i Benešova

Čtvrtek, 11.03.2021 / článek

 

V neděli 7. března se uskutečnil na starém židovském hřbitově v Táboře pietní akt obětem holocaustu Pamatuj!, který každoročně pořádá spolek Hadasa ve spolupráci s Odborem kultury a cestovního ruchu města Tábora a Husitským muzeem v Táboře.

Mezi účastníky byli členové spolku Hadasa, skauti, představitelé měst a obcí, spolků a církví, mj. starosta města Tábora Štěpán Pavlík, starosta městyse Stádlec Milan Kelich a starosta obce Myslkovice Gustav Fifka.

Společně se zúčastnění střídali ve čtení 100 jmen občanů židovského původu z 1271 odvlečených nacisty do koncentračních táborů ve dvou transportech vypravených z Tábora v roce 1942. Tito lidé pocházeli z obcí v blízkém i vzdáleném okolí Tábora.

"Dnes jsme připomínali obyvatele obcí z okresů Tábor, Písek, Příbram a Benešov. Vaše přítomnost však není jen vzpomínkou, ale také aktivním vyjádřením občanského postoje odmítajícího rasovou, náboženskou nebo jakoukoli jinou skupinovou nesnášenlivost," uvedl k tomu ředitel Husitského muzea v Táboře Jakub Smrčka.

V závěru pietního aktu pronesl farář Starokatolické církve Alois Sassmann modlitbu kaddiš. Akce byla vysílána živě na internetu, záznam můžete vidět ZDE


Foto: Alena Sassmannová


Fotografie


Autor: - i -