PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala bude hrát živě na sociálních sítích. První přenos se blíží

Divadlo Oskara Nedbala bude hrát živě na sociálních sítích. První přenos se blíží

Úterý, 19.01.2021 / článek

 

Táborské Divadlo Oskara Nedbala reaguje na současnou situaci v kultuře živými přenosy z divadelního jeviště. Na leden a únor chystá téměř desítku online událostí, mezi kterými nechybí koncerty, pohádky, setkání i vernisáž.

„Doba stále není nakloněná společenským aktivitám. Chybíte nám, chybí nám spolupráce s umělci. A umělcům chybí možnost předvést své umění. Pro radost nás všech jsme proto připravili sérii živě přenášených koncertů a setkání!“ zve diváky ředitelka divadla Linda Rybáková.

Živé přenosy se uskuteční na facebooku divadla a budou veřejně přístupné všem divákům, ať už disponují facebookovým profilem či nikoliv. Celý záznam bude také následně ke zhlédnutí na youtube kanálu divadla.

Ačkoliv jsou přenosy zdarma, umělce můžete podpořit koupí e-vstupenky v hodnotě 200 Kč. Vstupenky na jednotlivé události lze zakoupit na www.divadlotabor.cz/program.

Lednový program

Program zahájí ve čtvrtek 21. ledna houslista Jiří Kubeček, kytarista Vojtěch Vrtiška a jejich hosté. Posluchače provedou hudební cestou napříč žánry a epochami.

Mimořádně talentovaná klavíristka, studentka profesora Ivana Klánského a učitelky Heleny Weisner na pražské Hudební fakultě AMU Barbora Brabcová přednese v úterý 26. ledna ochutnávku svého soutěžního programu, který připravuje na prestižní mezinárodní soutěž Pražské jaro.

A lednové přenosy uzavře 28. ledna pohádkové představení Pohádka z budíku hosínského Teátru Pavla Šmída

Živé přenosy naladíte na Facebooku divadla vždy od 19 hodin.


PROGRAM

Sólo pro housle a kytaru - od baroka k jazzu

Účinkují: Jiří Kubeček – housle, Vojtěch Vrtiška – kytara, Stanislav Fakan (SK) – housle, Esko Mäkinen (FIN) - kontrabas

Jiří Kubeček
Táborský rodák, který jako sólový, komorní i orchestrální hráč a vyhledávaný pedagog působil ve většině zemí Evropy i v Japonsku. Po návratu z mnohaletého působení v Německu je nyní opět aktivní také v Čechách.

Vojtěch Vrtiška
Absolvent HAMU pod vedením prof. Štěpána Raka. Od roku 2014 žije v Táboře a vyučuje klasickou kytaru v táborské ZUŠ Oskara Nedbala a na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Vystupuje se sólovým kytarovým recitálem a interpretuje skladby kytarové literatury všech období. Věnuje se různým hudebním stylům a trvale spolupracuje např. se Sanity Guitar Duo a Basta Trio.


Barbora Brabcová - klavírní recitál

Mimořádně talentovaná klavíristka, studentka prof. Ivana Klánského a Mgr. Heleny Weisner na pražské Hudební fakultě AMU, přednese ochutnávku svého soutěžního programu, který připravuje na prestižní mezinárodní soutěž Pražské jaro.

Johann Sebastian Bach: Preludium a Fuga B dur, BWV 866
Robert Schumann: Symfonické etudy op. 13

Barbora Brabcová má na svém kontě vítězství a úspěchy v řadě prestižních národních i mezinárodních soutěží. Barbora pravidelně vystupuje na českých i zahraničních pódiích a spolupracuje s významnými hudebními tělesy. Již v patnácti letech provedla za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina Mozartův klavírní koncert A dur (K. 488) pod taktovkou Jana Kučery.


Teátr Pavla Šmída Hosín - Pohádka z budíku

Pohádkové představení s písničkami a milým humorem. Také vám někdy čas letí? Nebo se vleče? Je lepší v životě pospíchat nebo se loudat? Učitel Zeitmann cestuje po světě a vyučuje nový předmět – časopis, ve kterém radí, jak zacházet s časem, aby nás dobře vedl na cestě životem. Vypráví pohádku o dvou bratrech – Pospícháčkovi a Loudáčkovi, kteří se vydají na dobrodružnou cestu za Časem, aby se ho zeptali, jak to s ním vlastně je.


Nové předplatné je nadále v prodeji

Předplatné objednejte  online na www.divadlotabor.cz/predplatne nebo zašlete vyplněný formulář poštou, případně vhoďte do schránky v Divadelní ulici 218.


Fotografie


Autor: - i. dap -