PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pevné zdraví a spoustu kulturních zážitků přeje do nového roku tým Kulturne.com

Pevné zdraví a spoustu kulturních zážitků přeje do nového roku tým Kulturne.com

Čtvrtek, 31.12.2020 / článek

 

Máme za sebou prapodivný rok a je tedy na čase trošku bilancovat. Letošek byl nejen pro kulturu nejhorší v novodobé historii. Bohužel právě tato oblast byla a je jednou z nejvíce zasažených oblastí v boji za veřejné zdraví. Nechceme hodnotit, co je a co není ze současných opatření správně, jen pevně doufáme, že se v následujícím roce dočkáme zlepšení. A že se situace, pro nás především kultura, vrátí zpátky v plné síle. Tímto přejeme všem divadlům, galeriím, klubům, pořadatelům, hospodským, interpretům a všem dalším bojovníkům kultury, aby "přežili" a i nadále nám přinášeli radost a duševní obohacení.

Tým Kulturne.com pro vás v roce 2020 připravil 213 článků a zobrazil pozvánky na 1028 akcí. Z nich některé byly zrušené a některé se naštěstí uskutečnily, i když třeba v jiném termínu. O to víc kultury se ale přesunulo do online prostoru, takže možností různých virtuálních prohlídek a koncertů je nyní bezpočet. A to bereme jako plus, které by s námi mohlo zůstat do budoucna. Spousta lidí se sníženou pohyblivostí to jistě ocení.

Celkem už jsme za bezmála 12 let serveru vydali 6143 článků a 13 250 akcí. Obrovské díky patří Davidovi Peltánovi, který to celé neúnavně táhne na svých bedrech, a autorům Wendy Šimotové, Vítu Novákovi, Lee Lou, Petru Hejnovi, Václavu Turkovi, Františku Cimlovi, Adamovi Magalymu a dalším za uplynulý rok dobrovolnické práce na poli článků a reportů. Ještě jednou děkujeme, děkujeme také za spolupráci všem kulturním institucím a pořadatelům a těšíme se na další rok.

Vám, našim čtenářům, přejeme do nového roku pevné zdraví a hodně štěstí v práci i osobním životě. Doufáme, že s námi i příští rok zůstanete a že budete v rámci možností žít KULTURNĚ!
 


Autor: Jan Příbramský

Blanka Ježková s dcerou pokřtí knihu Baterka

V sobotu 3. prosince se od 16 hodin uskuteční křest dětské knihy Baterka. Akce začne v 16 hodin v táborském Husitském muzeu, kde v podzemí proběhne interaktivní hra pro děti. Na zahrádce bistra Výkvět, za táborskou matrikou, se od 17 hodin koná samotný křest knihy, jež jakou svou třetí knihu napsala a vydala u nakladatelství Hisland Blanka Ježková a její dcera Noemi. (Dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mikulášská nadílka 2022

Pro děti / zábavný program pro děti
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
04.12.2022 od 15:30 hod.

 

BROLN - adventní koncert „Co sa stalo, přihodilo"

Hudba / koncert / koledy a vánoční skladby
Kostel sv. Michaela v Bechyni
04.12.2022 od 19:00 hod.

 

Salonní orchestr Planá nad Lužnicí

Hudba / koncert / adventní
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
04.12.2022 od 19:00 hod.

 

Velká hudební burza v Českých Budějovicích

Hudba / jiný
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.12.2022 od 13:00 hod.