PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pevné zdraví a spoustu kulturních zážitků přeje do nového roku tým Kulturne.com

Pevné zdraví a spoustu kulturních zážitků přeje do nového roku tým Kulturne.com

Čtvrtek, 31.12.2020 / článek

 

Máme za sebou prapodivný rok a je tedy na čase trošku bilancovat. Letošek byl nejen pro kulturu nejhorší v novodobé historii. Bohužel právě tato oblast byla a je jednou z nejvíce zasažených oblastí v boji za veřejné zdraví. Nechceme hodnotit, co je a co není ze současných opatření správně, jen pevně doufáme, že se v následujícím roce dočkáme zlepšení. A že se situace, pro nás především kultura, vrátí zpátky v plné síle. Tímto přejeme všem divadlům, galeriím, klubům, pořadatelům, hospodským, interpretům a všem dalším bojovníkům kultury, aby "přežili" a i nadále nám přinášeli radost a duševní obohacení.

Tým Kulturne.com pro vás v roce 2020 připravil 213 článků a zobrazil pozvánky na 1028 akcí. Z nich některé byly zrušené a některé se naštěstí uskutečnily, i když třeba v jiném termínu. O to víc kultury se ale přesunulo do online prostoru, takže možností různých virtuálních prohlídek a koncertů je nyní bezpočet. A to bereme jako plus, které by s námi mohlo zůstat do budoucna. Spousta lidí se sníženou pohyblivostí to jistě ocení.

Celkem už jsme za bezmála 12 let serveru vydali 6143 článků a 13 250 akcí. Obrovské díky patří Davidovi Peltánovi, který to celé neúnavně táhne na svých bedrech, a autorům Wendy Šimotové, Vítu Novákovi, Lee Lou, Petru Hejnovi, Václavu Turkovi, Františku Cimlovi, Adamovi Magalymu a dalším za uplynulý rok dobrovolnické práce na poli článků a reportů. Ještě jednou děkujeme, děkujeme také za spolupráci všem kulturním institucím a pořadatelům a těšíme se na další rok.

Vám, našim čtenářům, přejeme do nového roku pevné zdraví a hodně štěstí v práci i osobním životě. Doufáme, že s námi i příští rok zůstanete a že budete v rámci možností žít KULTURNĚ!
 


Autor: Jan Příbramský

SMUTÉNKA: Zemřel hudebník Dario G. Hity znějí diskotékami dodnes

 Ve věku 53 let podlehl rakovině britský hudebník a producent Dario G, vlastním jménem Paul Spencer. Jeho hity v 90. letech dobily žebříčky hitparád a skladba Carneval de Paris se stala neoficiální hymnou mistrovství světa ve fotbale ve Francii 1998 a následně byla reinkarnovaná v roce 2002 na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Koreji. Skvěle si ale vedly i další skladby, například Sunchyme nebo Voices, která byla použita ve filmu Pláž. Jeho písně zní diskotékami, rádii i počítačovými hrami stále. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Laco Deczi & Celula New York

Hudba / koncert / jazz - fusion
Kamenáč music art pub
19.06.2024 od 19:00 hod.

 

Spolektiv

Hudba / koncert / folk
SoStánek
19.06.2024 od 19:00 hod.