PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Otužilci se o Štědrém dni vrhli do chladných vod Jordánu potřicáté

Otužilci se o Štědrém dni vrhli do chladných vod Jordánu potřicáté

Neděle, 27.12.2020 / fotoreport + článek

 

 Kolem sta otužilců, kteří se na plavání mnohdy stylově vymódili, se o Štědrém dni v poledne vrhlo do chladných vod nádrže Jordán v Táboře. Vánoční namáčení se konalo již potřicáté, a tak účastníci všech generací dostali upomínkového porcelánového kapříka s datem jubilea.

Zakladatelem tradice je Antonín Trieb, který však poprvé po třiceti letech do vody nemohl, protože se doléčuje ze zápalu plic způsobeným koronavirem. "To mě hodně mrzí. Před třiceti lety jsem chodil do Jordánu víceméně sám, ještě to nebylo tolik moderní jako nyní. Dnes je to velký trend a na koupání se navázaly i spolky a sportovní kluby. Je to úžasné," říká Antonín Trieb.

Letos účastníci namáčení zažili téměř jarní počasí, kdy svítilo sluníčko, jen vítr koupačku mírně znepříjemňoval. "Zažil jsem za ta léta různé extrémy, bylo i mínus patnáct stupňů. Stromy byly ojíněné, to byla bomba. Roky jsem se chodil koupat pod botanickou zahradu, kde jsem krmil kachny, aby mi voda nezamrzala. To byl také jeden z důvodů, proč se změnilo místo konání. Na Sokolské plovárně je více místa a už není potřeba kvůli vyšším teplotám udržovat vodu nezamrzlou. Dnes je parádní počasí, ale není to to pravé otužování, chybí sníh, led, trochu i vánoční atmosféra. Vždy se říkalo, že do vody jsem lezl jako princ a z vody jako princezna," popisuje s úsměvem čtyřiašedesátiletý zakladatel.

Teplota vzduchu se o štědrodenním poledni pohybovala mimo sluníčko nad osmi stupni celsia, voda měla tři stupně.

FOTKY také na facebooku ZDE


Fotografie


Autor: David Peltán