PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Písecký tým Propamátky pečuje o památky a kulturu. Můžete mu pomoci

Písecký tým Propamátky pečuje o památky a kulturu. Můžete mu pomoci

Úterý, 22.12.2020 / článek

 

Také přemýšlíte, koho na konci roku podpořit? Kam poslat peníze, aby to skutečně mělo smysl? Institut pro památky a kulturu je unikátní organizace, která dává práci hendikepovaným lidem.

V píseckém Institutu pro památky a kulturu existuje redakce, která připravuje čtvrtletník Propamátky, denně plní stejnojmenný portál, hledá zajímavosti ze světa českého kulturního dědictví. Redakce je jedinečná v tom, že ji tvoří převážně lidé se zdravotním hendikepem. Je to taková malá chráněná dílna, kde ovšem vznikají články na úrovni, za kterou by se nestyděly celostátní noviny a časopisy. Jen v září dostali pět ocenění.

Projekt je z velké části závislý na darech, drobných i těch skutečně mimořádných, každá koruna se počítá. Jednotlivé příspěvky pomáhají Alešovi, který to celé řídí, ale také Jindřišce, Zuzce, Dáše nebo Zbyňkovi, tedy duším celého projektu. Společnými silami připravují také odborné konference nebo benefiční akce. Šíří radost a pomáhají nejen památkám, ale svým přístupem i celé společnosti.

Tahle parta umí odměnit své podporovatele – získávají časopis Propamátky zdarma, vybírat mohou ze zajímavých sborníků a teď také ze setu piv, které vznikají v historických budovách. Více informací na stránkách jejich klubu přátel.
 


Fotografie


Autor: Jan Śtifter

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Chorvatsko a Balkán: zaniklá střední Evropa (3. z 3.)

Ostatní / setkání / cyklus přednášek
Děkanská 305/6, Tábor
29.11.2022 od 18:30 hod.

 

Přednáška - Činnost městské policie

Ostatní / přednáška
Dům kultury Milevsko
29.11.2022 od 09:00 hod.

 

KČT - Setkání na závěr turistické sezony

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
29.11.2022 od 17:00 hod.

 

Předávání cen vítězům soutěže o nejlepší video o Táboře

Ostatní / setkání / + koncert
Gotický sál Staré radnice
29.11.2022 od 18:00 hod.